.

.

EcoTools Рециклиран Деликатна и Exfoliating Бања Сунѓерот Тело Scrubber Чистење Loofah за Туш и Када - во Избрани Бои, Зелена, Бела, Розова, и Сива (Пакување од 6) - Совршени за Мажи & Же?

EcoTools Рециклиран Деликатна и Exfoliating Бања Сунѓерот Тело Scrubber Чистење Loofah за Туш и Када - во

DEN 287.76
Залиха

Користете сува четка за да разлиствам и detoxify на кожата, подобрување на изгледот и напуштање на кожата мека, мазна, и блескав.Дизајниран за да разлиствам и на видно место да го оживее досадна кожата мазна, блескав base Perfect за on-the-go првично и лесно за чување кога travelling Bristles за длабинско чистење на порите и ексфолиране да чистење далеку мртвите клетки на кожата, масло, нечистотија, кожата и други impurities Use со вашиот омилен лицето препарати за чистење и мие за здрав изглед на кожата.Дизајниран со супер меки рециклирани пребивање за нежна, целиот чисти.Започнете со нозете, потоа средината дел, а потоа со оружје, секогаш четкање во нагорна движење.Бања pouf е направен со рециклиран пребивање и е 100% вегетаријанци.ЛИЦЕТО НАПРЕД : Eco Tools нуди полн спектар на високо квалитетни spa алатки, шминка четки & сунѓери : очи, веѓата, blender, усна, или на кожата & лице, имаме секој убавина алатка да се стави твоите најдобри лицето напред.Обидете нашето тело четки, спиење маски, exfoliating loofahs, јаглен сунѓери и повеќе.За да разлиствам и мазна кожа.БАЊА & SPA АЛАТКИ : Додека патуваат или дома, нашите вегетаријанска храна, бања и спа алатки се дизајнирани за да поглезите вашето лице и тело.На Eco Tools Тело Деликатна Бања Loofah е дизајниран со супер меки рециклирани пребивање за нежна, целиот чисти.Совет!Користете четка се исуши пред туш нежно да разлиствам и детоксикација на кожата.Дизајниран со мека, синтетички влакна и ергономски рачка за подобра контрола при чистење.Направени со виси лента за додаде сушење леснотија и погодност.Чистење и чистење на сите тешко да се постигне места со оваа Бамбус Наежвам Бања Четка од Eco Tools.Користење на вашите омилени тело препарати за чистење, мие, или струже за целиот очисти.Долго рака-направена справи направени од бамбус, го прави лесно да се стигне до средината на вашиот назад за длабоко чистење над сите.Сува четка е дизајниран со синтетички да разлиствам за мека и мазна, блескав кожата.Користење на вашите омилени тело препарати за чистење, мие, или струже.Најдобро за чистење тешко да се постигне места.Eco Tools Деликатна Бања Сунѓерот Избрани бои, Delacate Loofah Зелена, Бела и Жолта (Пакување од 6).Дизајниран за да разлиствам и на видно место да го оживее досадна кожата мазна, блескав база.Совршен за on-the-go првично и лесно за чување кога патувате.Длабоко exfoliation To разлиствам и мазна skin Designed за сува кожа.Дизајниран со мека, синтетички влакна и ергономски рачка за подобра контрола додека cleansing Use со вашата омилена тело препарати за чистење, мие, или струже за целиот cleanse Use сува четка за да разлиствам и detoxify на кожата, подобрување на изгледот и напуштање на кожата мека, мазна, и glowing Tip!Користете четка се исуши пред туш нежно да разлиствам и детоксикација на кожата.

R

Избор на клиент