.

.

Сојузничките Титаниум 0077601, (Пакување од 5) 1/4-20 X 3/4 инчи Титаниум Штекер Вози Навој Insert, 3/8-16 Локал, Оценка 5 (Ti-6Al-4V)

Сојузничките Титаниум 0077601, (Пакување од 5) 1/4-20 X 3/4 инчи Титаниум Штекер Вози Навој Insert, 3/8-16 Локал,

DEN 2294.40
Залиха

1/4-20 X 3/4 инчи Сојузничките Титаниум Штекер Вози Навој Вметнете со 3/8-16 Надворешни Теми.ТОЧНО ТИТАНИУМ(TM) - Посилен, Полесен и Отпорност на Слободни.Титан е добар за употреба во или во близина на saltwater.Општа Толеранција : +/- 0.010 инч.Оценка 5 (Ti-6 Al-4 V) Титаниум со Полиран Финиш.На навој вметнете е fastener компонента која може да се користи како алтернатива на преку bolting елементи заедно.Прекрасен употреба за навој внесува е монтажа палубата хардвер врз бродови.Наместо на дупчење дупки на целиот пат низ палубата за да се качи хардвер со завртки и навртки, едноставно вежба и допрете дупка во палубата појавување на надворешни нишка на insert.Грб на навој дупка и надвор од вметнете со епоксидна.На крајот, завртка вметнете во навој дупка во палубата со хексадецимален возачот, како, на пример, ален клуч.Кога епоксидна се стврднува, ќе имаат Оценка 5 (Ti-6 AL-4 V навој fastener во палубата дека е корозија слободни засекогаш и 3-1/2 пати посилно од нерѓосувачки челик.Главната предност на оваа метода е брод палубата дека никогаш не можат да излегуваат во јавноста.Хексадецимален вози Титаниум навој внесува може да се користи во алуминиум, дрво и fiberglass за монтажа stanchions, лак pulpits, liferaft cradles како и затајувачите и bimini блузи.За разлика од не ' рѓосувачки челик и други помалку благородни метали, титаниум навој инсерти се отпорни на корозија слободни.Титаниум отпорност на корозија и својата неверојатна сила-да-тежина сооднос е причина што тој стана избран метал за воздушната и подводно истражување индустрии.Секое место на fastener се користи во тешки услови, како што се нафта екипаж, спејс шатлот или длабоките океански енергија растенијата, титаниум може да се најде.ТОЧНО ТИТАНИУМ(ТМ) е трговска марка може да се утврди дека овој производ е произведен од солидна Титаниум, наместо слој, позлата или боја.ТОЧНО ТИТАНИУМ, на Логото, Прстен околу нашата висока јачина завртки, ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ПРСТЕН, ПРИФАТЛИВА ТИТАНИУМ СЕГА и СРОДНИ ТИТАНИУМ се сите трговски марки на Сојузничките Титаниум, Inc.

R

Избор на клиент