.

.

Силен Max Батеријата 12V 9AH SLA Замена на Батеријата за Generac GP7500E Бренд на Производ

Силен Max Батеријата 12V 9AH SLA Замена на Батеријата за Generac GP7500E Бренд на Производ

DEN 719.76
Залиха

ML9-12 SLA е 12 V 9 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата.Димензии : 5.94 инчи x 2.56 инчи x 3.94 инчи.Терминал : Орев и Гром.Листата е за Батеријата само.Без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.SLA / AGM истури доказ батерија е карактеристика на високо празнење стапка, широк оперативни температури, подолг сервисен живот и длабоко празнење се опорави.Батерија која може да се монтира во било која позиција, отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.Поддржани од страна на 30 ден политика за наплата и полно 1 година гаранција.Доставување на енергија кога ви е потребна, Силен Max ML9-12 12 Volt 9 АХ користи држава на уметноста, тешки-должност, калциум-легура мрежа која обезбедува исклучителни перформанси и услуга живот во двете плови и циклична апликации.На ML9-12 е Абсорбента Стаклен Мат (AGM) технологија со вентил регулирани дизајн, кој може да се користи во затворени и затворен средини без протекување или одржување, обезбедување на супериорни перформанси за илјадници модели.Силен Max SLA батерии се користат во широк спектар на апликации вклучувајќи; Електроника, Електрични Возила, Моторот Почеток, Голф Коли, Лов, Градинарски Алатки, Медицински Мобилност, Мотоцикли, Моќ спорт, Преносни Алатки, Соларна, Играчки и Хоби, Контрола на Пристап Уреди, Итен случај Осветлување, Безбедност и многу повеќе.Спецификации : Напон : 12 Volt Amperage : 9 AHChemistry : SLA, AGMTerminal : Орев и Bolt Battery Димензии : 5.94 во x 2.56 во x 3.94 in Weight : 5.17 Lbs Warranty1 Year Genuine Силен Max батеријата Производ.

R

Избор на клиент