.

.

67.2 V 5A Полначот 67.2 V Полнач за 16S 60V Li-ion Батерија 60V E-Велосипед, Скутер Батеријата Авто-Стоп Паметен Полнач

67.2 V 5A Полначот 67.2 V Полнач за 16S 60V Li-ion Батерија 60V E-Велосипед, Скутер Батеријата Авто-Стоп Паметен

DEN 472.80
Залиха

⭕DC Конектор приклучок стандардно е испратена од производот сликата : GX16-3pin 1+ 3- , Важно Внимание : Ако GX16-3pin машки на вашата батерија не е 1+ 3-, полначот не ќе работат. ????. ⭕DC Излез : 67.2 Volt/5 Amp; AC Влез : 100~120 Vac, 60 Hz, Обезбедуваат 1* НАС стандард power кабел и 1* Осигурувачот Може да се Менува Со Себе . ????. ⭕Три-фаза Интелигентни Полнење Режим : Постојана Струја - Константен Напон - Trickle(Варијабилна Полнење) за да се Обезбеди Батеријата е Целосно Наполнета ????. ⭕Целосно наполнета Авто-стоп,во Текот на напон,Над Сегашната,Краток Спој Заштита,и Обратно Заштита ????. ⭕Со LED Индикатор за светло и Ладење Вентилатор, Алуминиум Школка Убава и Издржливи, Ладење Побрзо ????. ⭕Важно Внимание : Ако GX16-3pin машки на вашата батерија не е 1+ 3-, полначот не ќе работат. ????. ✅Важно Претпазливост : DC Конектор приклучок стандардно е испратена од производот сликата : GX16-3pin 1+ 3-, Ако GX16-3pin машки на вашата батерија не е 1+ 3-, полначот не ќе работат.Модел : WA360-67205 S Димензии : 180x90x63mm Боја : Сребрена Школка материјал : Алуминиум Случај Излезната СТРУЈА Приклучок : GX16-3pin 1+ 3-Батерија тип : 60 V Li-ion battery AC Влез : 100-120 Vac, 60 Hz Погоден за Батеријата Напон : 60 V Излезен напон : 67.2 V (За 16 S 60 V Li-ion Батерија) Излезна струја : 5 A Употреба : 16 S 60 V Li-ion/Lipo/Li Mn2 O4/Li Co O2 батеријата Заштита : SCP,OVP,OCP,еднократни лозинки Полнење на владата : постојан струја - Константен Напон - trickle (варијабилна полнење) три-фаза интелигентни полнење Полнење ефикасност : ≥90% (полно оптоварување) Работна температура : -5 ℃ ~ +40 ℃ температура на Чување : -40 ℃ ~ +70 ℃ AC кабелот за напојување, DC конектор може да се прилагоди.Карактеристики : 1. Три-фаза на полнење работа на владата - постојан струја, константен напон, trickle (или float) 2. Безбедност дизајн, краток спој заштита, како прекуструјна, overvoltage, обратна заштита, автоматско следење на струја, конверзија полнење на чекање 3. Висока прецизност на сегашните и напон кодот, за да се обезбеди целосно наполнета, не overcharge 4. Прекуструјна, overvoltage, краток спој заштита, безбеден и сигурен 5. Конверзија ефикасност≥90%, мала големина.Мала тежина.Ефикасна заштита на животната средина 6. LED Индикатор за светло, сите алуминиум школка, убава и издржливи 7. Европската CE, животната средина ROHS, безбедност сертификација.

R

Избор на клиент