.

.

Lori Холт Пчела Основните Aurifil Тема за Полнење 20 Мали Spools Aurifloss LH30BB20

Lori Холт Пчела Основните Aurifil Тема за Полнење 20 Мали Spools Aurifloss LH30BB20

DEN 1439.76
Залиха

Пчела Основните Aurifloss колекција од Aurifil.Избор од Lori Холт (Пчела Во Мојот Хаубата).Тема Комплет вклучува 20 мали Aurifloss spools. 100% Памук; премија ватенка продавница квалитет на конец.Пчела Основни од Lori Холт (Пчела Во Мојот Хаубата) конец за полнење на 20 мали (18 двор) spools на Aurifloss 100% памук Mako нишка од Aurifil.Ги вклучува следните бои : 5005, 5006, 2435, 5002, 2270, 2130, 2134, 5009, 2835, 2860, 1148, 4140, 2311, 2425, 2530, 2882, 1114, 2630, 2620, 2330. Долго главен Египетски памук е најдобар во светот!Aurifloss е совршено прилагоден за шевови на сите видови ткаенини и е направен со 100% долго главен памук.Брилијантен шест-влакно делив нишка која може да се користи како сте го купиле, или со еден или повеќе нишки можат да се одвојат да се создаде нишка на различни дебелини.Користете Aurifloss за Рака вез, Крос-бод, Минијатурни удар-игла вез, Tatting, Needlepoint, Капчиња, и Applique.

R

Избор на клиент