.

.

DTECH FTDI USB да Сериски Адаптер Кабел RS232 DB9 Машки Порта FT232RL Чипсет Поддржува Windows 10 8 7 и Mac, Linux (1.5 Метри)

DTECH FTDI USB да Сериски Адаптер Кабел RS232 DB9 Машки Порта FT232RL Чипсет Поддржува Windows 10 8 7 и Mac, Linux

DEN 323.52
Залиха

Тоа е Машки Сериски да USB кабел (9 pin за да го USB A машки) кој им овозможува на вашиот КОМПЈУТЕР за да го поврзете RS-232 сериски уреди и програми кои комуницираат преку COM пристаништа (НЕ 15 pin-VGA Монитор-Кабел).FT232 RL USB да сериски адаптер е наменета за поврзување на сериски уреди како што се DB9 опремени КОМПЈУТЕР, рутер, GPS, Програмирање машина, бар-код скенер, етикета писател, сериски модем за дигитална камера, читач на картички, дланка КОМПЈУТЕР и дигитални организатор, итн. 1.5 ft краток USB да RS 232 кабелот за Windows 10, 8.1, 8, 7, Mac OS 8 или понов, Linux 2.4.0 и подоцна.FTDI USB да сериски кабел е изграден со високи перформанси квалитет процесор чип (FT232 Чипсет), што ја прави една од најпознатите сигурен com порта за usb адаптер на пазарот.DB9 сериски да USB конвертор со LED светло ви помага да проверите статусот на поврзаноста лесно.USB, serial машки адаптер со FTDI чип, активност LED индикатор и злато позлатен интерфејс Компјутери се намалила неговата големина дневно, што значи помалку простор за застарена конекции.Со подемот на USB, DB9 Сериски Врски ќе мора да стане уште потешко да се дојде од страна на нов КОМПЈУТЕР системи.Ова е местото каде USB да Сериски DB9 Адаптер доаѓа во игра.Со com порта RS-232 сериски да USB адаптер, можете да ги користите постара опрема, кои се уште се потпира на 9 pin сериски врска, па нема потреба да се надградба на понова опрема.FTDI USB да Сериски Адаптер обезбедува надворешна plug and play RS-232 сериски конекција со вашиот компјутер, ќе ви овозможи и да се ослободи вашиот постоечки сериски порт.Со RS232 да USB адаптер, корисниците имаат можност да користат адаптер со сериски порт интерфејс во еден лесен-за-користење на животната средина.Специфична Функција : 9pin да USB податочен комуникациски кабел, се применува на САЛАДИН, Програмирање машина, Удар машина и други уред со сериски порт.Должина : 1.5-Нога USB на com порта кабел (RS232 DB-9 пристаниште) Чипсет Внатрешноста : FT232 Конектор : RS232 сериски интерфејс DB9 (9 Pin) Машки; USB тип На маж Baud Rate : Опсег од 300bps да 921600bps Компатибилен со Windows 10, 8, 7, Mac OS v8.6 или повисока Linux USB 1.1 и USB 2.0 компатибилен Ако било која инсталација или употреба прашања, ве молиме ни e-mail или можете да ги преземете драјвер и упатство за користење на FTDI официјална веб-страница (ftdichip) Што се состојат од 1 x DTECH USB да Сериски Машки Адаптер (1.5 ft) 1 x CD Возачот.

R

Избор на клиент