.

.

OHP FORScan OBD2 ELMconfig Адаптер | Ford + Mazda од 1996 | ELM327 | MS/ХС, можете ДА го Вклучите | Windows Само

OHP FORScan OBD2 ELMconfig Адаптер | Ford + Mazda од 1996 | ELM327 | MS/ХС, можете ДА го Вклучите | Windows Само

DEN 898.80
Залиха

2021 ВЕРЗИЈА : Доставување и рафинирани за повеќе од 5 години, овој добро тестирани дијагностички алатка продолжува да обезбеди pro-ниво на програмирање предност.ELM327-врз ОСНОВА на : Следи стандард и популарни протоколи, нудејќи најдобар преводи на OBD интерфејс најде во Ford, Mazda, Меркур и Линколн автомобил го прави од 1996 година. За да се ПРЕФРЛАТЕ ПРЕКИНУВАЧ : се Добие оптимална сигурност со овој надворешни функција која ви овозможува да пристапите на advanced карактеристики без грижа на електронски корупцијата.НАЈДОБРО ЗА FORSCAN СТАН, WINDOWS САМО : Се FORScan Лајт стан за водење на слободни карактеристики, или надградба на платен софтвер за кодирање и модификации.Исто така работи со Fo CCCus, ELMconfig и FF2. NB!На FTDI USB, serial возачот (нашата Сериски-да-USB решение на услуги) има некои проблеми со компатибилноста со USB 3.0 верзија опремена за повеќето MS Површината лаптоп компјутери.Ако си имаат проблеми поврзување, ве молиме да користите USB уред на друг бренд на Windows лаптоп компјутер.Во потрага по FORScan OBD2 адаптер кои едноставно се работи?.Треба FORScan OBD2 Адаптер со OHP.Лесен за употреба на скенер со USB конекција, тоа е нај практичен полнач за во основа било Ford произведени од 1996 година* и, исто така, корисна за Mazda, Линколн и Меркур автомобили и камиони.OBD2 Скенирање прават Лесно и Сигурен.Нашите OBD2 скенирање алатката им овозможува на лесен, брз и сигурен скенирање и модификација.Уживајте во полнач кој : .обезбедува постојана брзина 500kbit/s.е компатибилен интерфејс со Г-ДА / ХС-МОЖЕ да смениш switch.овозможува пристап до сите електронски контрола единици : моторот, менувачот, ABS, Airbag, контрола на климата итн.Код за читање, бришење, живеат податоци.Им овозможува на сите услуга постапки : Сервис ресетирање, DFP сила регенерација, итн.Овозможува компонента активирање, ЕКИ параметар промени, итн.

R

Избор на клиент