.

.

ColorBird Скролувајте Damask Жакард Ткаенина Салфетки Отпорен на Вода Spillproof Микрофибер Материјал Вечера Салфетки за Бранч Свадби Партии Банкети, Сет од 4, 17 x 17 Инчи, Беж

ColorBird Скролувајте Damask Жакард Ткаенина Салфетки Отпорен на Вода Spillproof Микрофибер Материјал Вечера Салфетки

DEN 311.76
Залиха

ЖАКАРД ЗАНАЕТ - Кој класичен ткаени damask моделот на цврста полиестер платно, овој Color Bird вечера салфети се трансформира во вашата кујна трпезарија во поканува собирање на самото место и се надополнуваат вашиот најдобрите dinnerware совршено.ИЗДРЖЛИВИ СЕПАК МЕКА - Направена од 100% полиестер материјал и ефикасно да се справат и со spills и нота, delicately hemmed работ додава заврши изгледаат и се спречува да се носат и солза; Салфетки мерка околу 17 x 17 инчи, 4 парчиња/пакет.ДАМКА за да се минимизира намалување, собори сува крај, отстранете само пред да бидат целосно суви; ниско железо ако е потребно.ПОДОБРУВАЊЕ на ВАШАТА МАСА - Со голем број на опции на бои овие може да се меша и исти или заменети надвор во зависност од сезоната.Совршен за Велигден бранч, свадба годишнината булчински туш банкет крштевањето ресторан, хотел tablescape оркестарот, дневните оброци, внатрешна и надворешна употреба.Се координираат со појавување на placemats и tablecloth да се создаде една прекрасна табела ансамбл (двете се продаваат одвоено).

R

Избор на клиент