.

.

Силен Max Батеријата 12V 35AH Гел за Замена на Батеријата за Длабоко Циклус на Соларна 33Ah, 34Ah, 36Ah Бренд на Производ

Силен Max Батеријата 12V 35AH Гел за Замена на Батеријата за Длабоко Циклус на Соларна 33Ah, 34Ah, 36Ah Бренд на

DEN 1919.76
Залиха

ML35-12 GEL е 12 V 35 AH ГЕЛ батерија одржување слободни батеријата.Димензии : 7.68 инчи x 5.16 инчи x 7.13 инчи.Листата е за Батеријата и Завртки само.Без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.Точно длабоко циклус батерија која може да се монтира во било која позиција, Отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.Фабриката активиран ГЕЛ батеријата.Одржување слободни.Нема киселина пак е потребно.Напреден дизајн работи право надвор од кутијата и да не бара одржување сепак, нуди можност да се продолжи на стандард на живот со додавање на екстра електролити.Поддржани од страна на 30 ден политика за наплата и полно 1 година гаранција.Доставување на енергија кога ви е потребна, Силен Max ML35-12 GEL 12 Volt 35 АХ (Одржување Слободни) батеријата.Не бара прилог на вода за време на животот на батеријата.Силен Max ML35-12 ГЕЛ е ВИСТИНСКИ ДЛАБОКО ЦИКЛУС батерија која може да се монтира во било која позиција, не бара одржување.Кога Гел Мобилен батеријата е наполнета, нема штетни гасови избега батеријата случај, гасови се обработуваат во рамките на батеријата себе.Силен Max ГЕЛ батерии се користат во широк спектар на апликации вклучувајќи; Електроника, Електрични Возила, Моторот Почеток, Голф Коли, Лов, Градинарски Алатки, Медицински Мобилност, Мотоцикли, Моќ спорт, Преносни Алатки, Соларна, Играчки и Хоби, Контрола на Пристап Уреди, Итен случај Осветлување, Безбедност и more Specifications : Напон : 12 Volt Amperage : 35 AHChemistry : GELBattery Димензии : 7.68 во x 5.16 во x 7.13 in Weight : 23.15 Lbs Warranty1 Year Genuine Силен Max батеријата Производ.

R

Избор на клиент