.

.

yotijar 1000ml Филтрација Апарати Вакуум Лабораторија за Филтрирање за 42-60mm Филтер Мембрана

yotijar 1000ml Филтрација Апарати Вакуум Лабораторија за Филтрирање за 42-60mm Филтер Мембрана

DEN 417.60
Залиха

Добар притисок и запечатување перформанси, сите според меѓународните стандарди.Најчесто се користи во индустриски и научни лаборатории за филтрирање честички, и други супстанции.Обезбедува Лабораторија Филтрација Единица, вклучувајќи 1000m L филтер колба, а 300m L дипломирал инка и алуминиум менгеме.Направени од високо-квалитет borosilicate стакло, која е силна, издржливи и отпорни.Се компатибилни со 42-60mm мембрански филтер хартија.Опис : - Направен од високо-квалитет borosilicate стакло, која е силна, издржливи и отпорни - Обезбедува Лабораторија Филтрација Единица, вклучувајќи 1000m L филтер колба, а 300m L дипломирал инка и алуминиум менгеме - Се компатибилни со 42-60mm мембрански филтер хартија - Најчесто се користи во индустриски и научни лаборатории за филтрирање честички, и други супстанции - Добар притисок и запечатување перформанси, сите според меѓународните standards Specification : - Материјали : borosilicate стакло, гума, алуминиум - Дијаметар на Песок Конус : 40mm, 40mm е, исто така, внатрешен дијаметар на филтерот заеднички.Па мора да се избере на мембрански филтри на поголемите големина од Diam. 40мм. - Филтер Колба Капацитет : 1000ml - Дипломирал Инка Капацитет : 300ml (50мл graduations за брз, лесен мерење) - Висина на Колба : 23cm на Дното Дијаметар на Колба : 13.5 cm, - Висината на Инка : 12cm - Инка Горниот Дијаметар : 8cm; филтерот е 12cm висока.Пакетот Вклучува : 1 Парче 1000m L филтер flask1 Парче 300m L дипломирал инка со lid1 Парче алуминиум стегач (над 3 компјутери се сите спакувани во една кутија)Забелешка : точка не вклучуваат филтер мембрана трудови, ве молиме да ги купите одделно.Diam. 50mm филтер мембрани се достапни во нашата продавница.

R

Избор на клиент