.

.

Нови Гуми, Пневматски Сите Намена Замена Гумени Гуми Тркала за Количка за Рака Камион за Количка

Нови Гуми, Пневматски Сите Намена Замена Гумени Гуми Тркала за Количка за Рака Камион за Количка

DEN 2392.56
Залиха

Добар Една Гума Капацитет на носивост : Гумени променлива внатрешната цевка, поседува добри една гума капацитет на носивост, погоден за различни работи прилика.За Колички и Алатка Количка : Пневматски гуми е постабилна и може да се користи за колички, алатка количка, и преносни палета гуми.Целосната на Еластична : Нови гуми се направени од добри квалитетни материјали, кои не е лесно да се носат, полн со еластична.Изградена во Точноста Имајќи : Оваа гума тркала изграден во точноста лого, погоден за различни алатка коли, многу практични. 100kg Оптоварување : максимална воздушен притисок на сите намена гуми е 280 KPa, дојде со 100kg оптоварување, што е доволно за рака камион за употреба.Функција : 1. Целосната на Еластична : Нови гуми се направени од добри квалитетни материјали, кои не е лесно да се носат, полн со elastic2. Изградена во Точноста Имајќи : Оваа гума тркала изграден во точноста лого, погоден за различни алатка коли, многу practical3. Добар Една Гума Капацитет на носивост : Гумени променлива внатрешната цевка, поседува добри една гума капацитет на носивост, погоден за различни работи occasion4. За Колички и Алатка Количка : Пневматски гуми е постабилна и може да се користи за колички, алатка количка, и преносни палета tires5. 100kg Оптоварување : максимална воздушен притисок на сите намена гуми е 280 KPa, дојде со 100kg оптоварување, што е доволно за рака камион за use Specification : Предмет Тип : Комунални Tire Material : Фрли челик, polyurethane Outer Дијаметар : Прибл. 260mm / 10.2 in Width : Прибл. 80mm / 3.1 in Hub Дијаметар : Прибл. 120mm / 4.7 in Bearing Модел : 6302-RS Лого(прибл. 15mm / 0.6 во внатрешен дијаметар, прибл. 42mm / 1.7 во надворешниот дијаметар, прибл. 13mm / 0.5 во дебелина)Максимална Воздушен Притисок : 41 P.S.Јас (280 KPa)Оптоварување : 100kg Пакет Листа : 1 x Комунални Tire Note : 1. Не overpressure надува.2. Постои одредена грешка за прирачник параметар мерење.

R

Избор на клиент