.

.

1/2 инчи 24V AC VAC Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил NPT Гас Вода Воздух Нормално Затворен NC

1/2 инчи 24V AC VAC Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил NPT Гас Вода Воздух Нормално Затворен NC

DEN 671.76
Залиха

Нови 1/2 Инчи 24 VAC Нормално Затворен Месинг Електромагнетниот Вентил.Дијафрагмата/Печат Материјал : NBR.Оперативен Притисок Диференцијални 0-145 psi (0-1 носители на Мпа, гравитацијата-feed способни).Медиуми : Вода, воздух, природен гас, пропан, бутан, течен масло, минерални масла, дизел, низок вискозитет течности, итн. (НЕ користите со бензин).Други Достапни Серпентина Напон : 12 VDC, 24 VDC, 24 VAC, 110/120 VAC, и 220/240 VAC Достапна Порта Големини : 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", и 1".Нагласи : -Тело Материјал : Фалсификувани висок квалитет на цврсти месинг -Операцијата на Владата : N/C (нормално затворен) -Цевка Големина 1/2" NPT -Напон : 24 VAC -Дијафрагмата/Печат Материјал : NBR -Апликации : Индустриски одделение високо сигурен -Механичка Операција Тип : 2-начин 2-позиција директни лифт дијафрагмата -Операцијата на Владата : Нормално затворени (вентил се отвора кога серпентина е енергија) -Цевка Големина 1/2" NPT девојче (14 TPI) -Orifice Дијаметар 19/32" (15 мм) Проток Cv = 4.5 -Проток на Ветер : Еднонасочно (следете ги стрелките на вентил тело) -Медиуми : Вода, воздух, природен гас, пропан, бутан, течен масло, минерални масла, дизел, низок вискозитет течности, итн. (НЕ користите со бензин) -Оперативен Притисок Диференцијални 0-145 psi (0-1 носители на Мпа, гравитацијата-feed способни) -Температурата на работа : 15-125 °F (-10~50 °C) -Медиумите Температура : 15-180 °F (-10~80 °C) -Димензии : Види производ дијаграми -Тежина : 1 lb 6 мл Електрични : -Напон : 24 VAC -Тековни : 1 Amp -Wattage : 24 Вати Серпентина Бакарна жица во смола-украсениот обвивка -Конектори DIN Материјал : -Тело : Месинг -Внесете : Нерѓосувачки челик (клипот, пролет и сл.) -Печат NBR (ака Buna-N, Perbunan, и нитрилна гума) Дијафрагмата NBR (влакна-засилен) Дополнителни Информации : Механичка Структура Расклопување/соберат на вентил (видео) Други Достапни Серпентина Напон : 12 VDC, 24 VDC, 24 VAC, 110/120 VAC, и 220/240 VAC Достапна Порта Големини : 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", и 1" Достапни Запечатување Материјали : NBR и Viton Достапни Типови на Операција : Нормално Затворен и Нормално Отворен Достапни Вентил Тип : Топката Вентил (Моторизирани) Замена/Резервни Делови : Серпентина.

R

Избор на клиент