.

.

12pcs Пченица Слама Dinnerware Поставува Нераскинливо Микробранова Безбедно Лесни Чинии, Чаши, Чинии Set-Еднократно, машина за миење Садови Безбедно

12pcs Пченица Слама Dinnerware Поставува Нераскинливо Микробранова Безбедно Лесни Чинии, Чаши, Чинии Set-Еднократно,

DEN 599.76
Залиха

【Одржлив Материјал】На dinnerware собата е природен degradable пченица слама влакна и не-токсични еколошки PP материјал, 100% BPA free, тоа може директно да контакт со храната, одржливо на животната средина за вашиот дом. 【На Dinnerware Поставите】4 плочи (9.8"), 4 чаши(6.7"), 4 чаши(12oz).Вечера плоча поставена е поголем големина од другите, идеална големина на партија, пикник, кампување и дневни оброци и пијалоци во дом, училиште, канцеларија, отворено или патување, сите производи се во совршена големина за секој употреба. 【Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно】 Со прекрасна топлина-отпор способност, овие садови се безбедно да се користи во микробранова печка и машина за миење на садови, кои ќе се ослободи од тешка работа.Заштедите драгоцено време, тогаш само оди да уживаат задоволство со семејствата и пријателите. 【Лесни и Издржливи】Лесен дизајн и специјален материјал ни направи, прибор за на маса во собата е повеќе погоден за стари лица човекот и лицата со посебни потреби, кои не се доволно силни да се одржи тешки и лесно скршени садови. 【Лесно да се Чисти】Со нашите житни слама плоча и сад во собата е цврсти и трајни производи од керамика и стакло прибор за на маса, за разлика од други чаши, тие нема да ја напушти премачкување на површината и може лесно да се мијат со рака или со машина за миење садови.Зошто Да Изберете Нашите Житни Слама Садови Сет?.Она што ние длабоко се грижат за е familys здравје.Како dinnerware во пазарот најчесто се пластични, тие се BPA free но содржат и други хемиски материјали кои го зголемуваат ризикот од апсорбирање кога јадење.Меѓутоа, со нашите житни слама ручек садови може директно да контакт со храната, се безбедни за употреба.Нема грижи за штетни материјали, тие се здрави, и одржливоста на животната средина за вашиот дом.

R

Избор на клиент