.

.

CGOLDENWALL 80-2 Електрични Лабораторија Центрифуга 20 ml x 12 Десктоп Центрифуга Машина Тајмер 0-120min Медицинска Лабораториска Пракса Ниска Брзина 4000RPM Центрифугалните Сили 2

CGOLDENWALL 80-2 Електрични Лабораторија Центрифуга 20 ml x 12 Десктоп Центрифуга Машина Тајмер 0-120min Медицинска

DEN 1303.20
Залиха

ПАРАМЕТАР - Максимална Брзина : 4000rpm; Капацитет : 20ml×12; Максимална Центрифугалните Сили : 2325xg; Мерењето Опсег : 0-120min; Моќност : 80 W; Напојување : 110 V 60 HZ; Димензии : 37×34×32cm.ВРЕМЕТО ФУНКЦИЈА - Со 0-120min тајмер, можете да го поставите на работното време, со опсег на 0-120 мин или да чувате машината работи континуирано во зависност од вашите барања.КОНТРОЛА на БРЗИНАТА - На центрифуга машина има 0-4000rpm брзина регулатива.Вредноста на панелот е јасно, и целата работа е многу едноставна.(Забелешка : Брзина на вредноста треба да биде постепено се прилагоди од мала брзина до 4000rpm.).ТРАНСПАРЕНТНО СТАКЛО ПОКРИЕ - Тоа е опремен со проѕирно стакло капак на врвот, која може да се намали бучавата и отпор на воздухот ефикасно.(Бучава не надминува 70 d B.).ШИРОК АПЛИКАЦИЈА - Тоа е погоден за сепарација на плазма и серум, уреа производство, квалитативна анализа во болница лаборатории и биохемиски лаборатории.

R

Избор на клиент