.

.

Ноктите Печат Гел за Полнење 12 Бои, Печат полски Гел Ноктите 8ML Помине Уметност УВ LED полски Мека Цевка Боја Серија Гел за Нокти Печат Плоча DIY Декорација на Ноктите Д

Ноктите Печат Гел за Полнење 12 Бои, Печат полски Гел Ноктите 8ML Помине Уметност УВ LED полски Мека Цевка Боја

DEN 551.76
Залиха

1.Ноктите Печат полски Гел:12 бои помине печат гел можат да бидат дизајнирани за нокти, за да одговара на моделот на облека, подобрување на вашиот лик и темперамент. 2.Висок квалитет и Здрава:Нашите нокти печат гел е направен од природни смоли без штетни адитиви.Тоа нема да предизвика оштетување на вас и на вашите нокти. 3.Идеален Подарок за Неа : Боја серија на ноктите печат гел е погодна за секој фестивал или годишнина, како што се роденден, Божиќ, Денот на Вљубените, итн.Така дека таа не мора да се мачат да одлучите која боја да изберете, и таа може да се направи задоволително нокти модели дома. 4.Лесен за Користење : Нашиот производ е во прилог со настава прирачник со детални операција чекори, само неколку едноставни чекори за да се добие нокти моделот што го сакате. 5.Совети : Треба да се излечи под LED/UV помине светилка.ВРЕМЕ : Просек за LED светло 60-90 секунди, УВ светлина 2-3mins.Функција : 12 основните бои, па можете да имате различни ноктите моделите за да одговара на облека.Направен од природни смоли, не-токсични и безопасно.Лесно да се работи, неколку едноставни чекори може да имаат совршен нокти шема.Треба да се излечи под LED/UV помине светилка.Како да го Користите : 1.Се применуваат база грб.; 2.Лек под ноктите фен за 10/30/60-тите години (Поради база грб); 3.Се применуваат помине гел лак; 4.Лек под ноктите фен за 10/30/60-тите години (Поради помине гел лак); 5.Се применуваат Biutee печат гел на ноктите образец; 6.Употреба на scraper да се отстрани екстра помине печат гел; 7.Употреба на stamper да ги собереш на сликата; 8.Печати ја сликата на вашиот ноктите во право позиција; 9.Лек под ноктите фен за 20/60/120s (Поради помине гел лак); 10.Се применуваат горниот слој и се излечи под ноктите фен за 10/30/60-тите години. 11.Заврши.Опис на производот : Предмет се Вклучени : 12 Pcs x 8ml Боја Гел лак.Јачина на звук : 8ml/0.27 fl.оз.

R

Избор на клиент