.

.

Стоматолошки Aderer Plier Ортодонтски Clasps Три Prong 3 Вилици Жица Свиткување Лак-жица Прилагодување Циклуси Контура Клешти

Стоматолошки Aderer Plier Ортодонтски Clasps Три Prong 3 Вилици Жица Свиткување Лак-жица Прилагодување Циклуси

DEN 310.32
Залиха

Изработени од Високо Квалитетни Медицинска Одделение од Нерѓосувачки Челик.Целосна Autoclavable / Еднократно.Произведени за Оптимални Перформанси и Долговечност.Висок Степен на Естетски и Отпорност на Корозија.Производот е во Согласност со ИСО 9001, CE, ISO 13485, и други Стандарди за Квалитет.ДИРЕКТНИ ИНСТРУМЕНТИ Aderer Клешти ( со Три вилици за прецизно жица виткање ) Aderer Три Prong Клешти Обезбедува точност и прецизност во Затворач Прилагодување и Свиткување.Три prong ортодонтски клешти се користи за да се креира ортодонтски clasps.Тоа може да се користи за интраорална жица корекција, како и за стоматолошка лабораторија постапки.Тоа се користи за да се затвори прилагодување циклуси на извори; контура и позиција clasps.

R

Избор на клиент