.

.

[PowerNex] Значи И HLG-60H-C350A 200V 350mA 70W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

[PowerNex] Значи И HLG-60H-C350A 200V 350mA 70W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

DEN 921.12
Залиха

Универзални AC влез (до 305 VAC) / Целосен опсег.Висока ефикасност до 93.5%.Вграден-во активна ПРЕСТАПНА функција.Погоден за сува, влага, и влажни локација. 7 години гаранција.Features Universal AC влез (до 305 VAC) / Full range Protections : Краток спој / Текот тековната / Над voltag e / Над temperature Built-во активна ПРЕСТАПНА function High ефикасност до 93.5%IP67 / IP65 дизајн за внатрешна или надворешна installations Output тековната прилагодливи излез преку кабел или внатрешни potentiometer Cooling страна на слободен воздух convection Suitable за сува, влага, и влажни location Suitable за LED осветлување и улично осветлување applications Meet 4k V пренапони имунитет ниво (IEC61000-4-5)Класа 2 моќ на единица / Помине LPS (освен за HLG-120 H)Повеќе модели за избор : А-Тип : IP65 оценет.Излезен напон и постојан струја ниво може да се прилагоди преку внатрешни potentiometer B-Тип : IP67 оценет и вграден-во 3 во 1 затемнување функција (1~10 VDC, PWM сигналот, или отпор)Празно-Тип : IP67 оценет.Кабел за I/O connection BL-Тип(опција) : за HLG-80 H Б-Тип на само, "UL8750 наведени" безбедност & IP66 одобрени, контактирајте ЗНАЧИ ДОБРО за details D-Тип(опција) : IP67 оценет.Тајмерот затемнување функција, контактирајте ЗНАЧИ ДОБРО за детали (безбедност очекување за 100 W/120 W)Изборен CCC модели достапни (HLG-80 H/100 H/120 H-A/B/Празно тип)7 години гаранција.

R

Избор на клиент