.

.

MediBeads Влажна Топлина Микробраново Загревање Подлога За Рамената, Грбот и Стомакот, 9 x 12

MediBeads Влажна Топлина Микробраново Загревање Подлога За Рамената, Грбот и Стомакот, 9 x 12

DEN 671.76
Залиха

ВЛАЖНА ГРЕЕЊЕ ПОДЛОГА : Треба ослободување од напнатост, стрес, болка во мускулите или болка?Нашите разноврсна Medi Beads топлина пак обезбедува сите природни, смирувачки влажна топлина терапија на грбот, вратот, рамената, а стомакот; Лесен за користење додека се лежи во кревет или седење во фотелја.ЛЕСЕН И БРЗО ДЕЈСТВО : Нашата топлина влошки за болка работат брзо да ги достави сите природни, смирувачки влажна топлина терапија насочени области дали ќе се најдете дома, на работа или во движење.МИКРОБРАНОВА АКТИВИРАНА : Топло нашите microwavable греење подлога за 1-2 минути, или како што е наведено, да уживаат во до 30 минути на длабоко продира влажна топлина дизајниран да им помогне на смири болки во мускулите, менструални болки и да се обезбеди артритис болка.ПАТЕНТИРАНА ВЛАЖНА ТОПЛИНА ТЕХНОЛОГИЈА : Нашата microwavable влажна греење влошки се полни со Патентиран Medi Beads што ја апсорбира влагата од воздухот да се генерираат во согласност, чиста, трајна влажна топлина.Нема вода, не чека и да нема хаос, само брзо дејствување на болка.ОБНОВЛИВИ : Нашата обновливи греење влошки, не бараат посебни опфаќа и може безбедно да се примени директно на кожа или врз облека; Совршен микробраново загревање подлога за atheltes или секој кои страдаат од артритис, грчеви или болка во мускулите.Уживајте во влажна топлина терапија дали лаже или кревет или опуштање во чаир благодарение на нашите иновативни топлина заврши.Оваа влажна топлина за греење подлога е страна перат и еднократно.За разлика од другите болка производи, нашата microwaveable топлина пакет не бара посебни опфаќа и може безбедно да се примени директно на кожата или преку облека.Изградени со трајни Medi Beads дека нема да се исуши или да се распадне, ова микробранова топлина подлога е непријатна миризба и прашина и ќе не поддржуваат бактерии или габични раст, како и други зрна и пелети производи.Едноставно микробранова нашата топлина пакети да уживате во чист, длабоко продира влажна топлина - не треба да додадете вода.

R

Избор на клиент