.

.

3/8 инчи Гас Вода Воздух N/C Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил NPT 220V-240V AC

3/8 инчи Гас Вода Воздух N/C Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил NPT 220V-240V AC

DEN 635.76
Залиха

➤100% Сосема Нов, Никогаш Не Се Монтирани, Висок Квалитет. ➤Цевка Големина : 3/8" NPT; Напон : 220-240 V AC. ➤Тело Материјал : Фалсификувани висок квалитет на цврсти месинг; Дијафрагмата/Печат Материјал : NBR. ➤Ве молиме проверете двојно проверете ги нашите слики за да бидете сигурни дека тоа е она што ви треба, пред да нарачате.Ве молиме проверете Опис на Производот за повеќе детали. ➤Пакетот вклучува : 1x Нормално Затворен Месинг Електромагнетниот Вентил што се сликите на екранот. 100% Сосема Нов.Спецификации : Операцијата на Владата : N/C (нормално затворен) Цевка Големина : 3/8" NPT Напон : 220-240 VAC Тело Материјал : Фалсификувани висок квалитет на цврсти месинг Дијафрагмата/Печат Материјал : NBR Вметнете Материјал : не ' Рѓосувачки челик (клипот, пролет и сл.) Печат NBR (ака Buna-N, Perbunan, и нитрилна гума) Електрични : Напон : 220-240 VAC Струја : 0.1 Amp Wattage : 24 Вати Серпентина : Бакарна жица во смола-украсениот обвивка Конектори : DIN Механички : -Операција Тип : 2-начин 2-позиција директно делување -Операцијата на Владата : Нормално затворени (вентил се отвора кога серпентина е енергија) -Цевка Големина : 3/8" NPT женски (18 TPI) -Orifice Дијаметар : 1/5" (5 милиметри) Проток : Cv = 0.71 -Проток на Ветер : Еднонасочно (следете ги стрелките на вентил тело) -Медиуми : Вода, воздух, природен гас, пропан, бутан, течен масло, минерални масла, дизел, низок вискозитет течности, итн. (НЕ користите со бензин) -Оперативен Притисок Диференцијална : 0-145 psi (0-1 носители на Мпа, гравитацијата-feed способни) -Температурата на работа : 15-125 °F (-10~50 °C) -Медиумите Температура : 15-180 °F (-10~80 °C) -Димензии : Види производ дијаграми -Тежина : 15 мл Монтажа Теми (База) М4 Апликации : Индустриски одделение високо сигурен.

R

Избор на клиент