.

.

Weiler 50650 Тигар 7/8 Арбор, 6 Дијаметар, 60 Ронки, Циркониум, Фенолни Подлога, Аглеста Абразивни Размавта Пршлен, Направени во САД

Weiler 50650 Тигар 7/8 Арбор, 6 Дијаметар, 60 Ронки, Циркониум, Фенолни Подлога, Аглеста Абразивни Размавта Пршлен,

DEN 274.32
Залиха

Циркони алумина абразивни е само-острат и потрајни од алуминиум оксид.Тип 29 аглеста стил е поагресивен од тип 27 стил и се користи за заварување спојувањето, deburring, deflashing, edge chamfering, акции отстранување, и мелење и доработка во еден чекор.Фенолни подлога спречува диск од гребење на работното парче и нуди издржливост и засилување.Дизајниран за употреба на 15 - до 35 степени агол.Unthreaded круг дупка за мелење приврзаност кон tools.Големина : 60 Ронки | Стил : 7/8" Арбор.

R

Избор на клиент