.

.

KeepCup 12oz Обновливи Кафе. Зајакнато Стакло Првенство & Природна Плута Бенд. 12-Унца/Медиум, Филтер - BFIL12

KeepCup 12oz Обновливи Кафе. Зајакнато Стакло Првенство & Природна Плута Бенд. 12-Унца/Медиум, Филтер - BFIL12

DEN 624.00
Залиха

КУПОТ, КОЈА ЗАПОЧНА НА повторна употреба РЕВОЛУЦИЈА : се Направени од издржлив калено стакло, со цел да се сака и негува.Го користите и да се приклучат на движење.Повторна употреба и да го променат светот.BARISTA СТАНДАРД : За кафематот.Изработен во сад за совршен прелива, и седи под кафе машина група глави, одржување на екстракција и пена непроменети.Тома се реплицираат индустриски стандард за еднократна употреба купот на големината, за точно кафето, млекото сооднос, олеснување на кафе работа и брзината на услугата.ДИЗАЈНИРАН ЗА ПИЕЊЕ ЗАДОВОЛСТВО НА движење : Splashproof, притиснете одговара капак кој дозволува соба за вашиот нос, а отворот обезбедува оптимални течни и арома проток.Прекрасна да се напие од, капак на вклучено или исклучено.Лесен, лесен за носење и се вклопува удобно во својата рака и купот на сопствениците.ПРАВАТ ДОБРИ БИЗНИС : 1% од сите Keep Cup приходи е донација на годишно ниво за да се заштити животната средина.Произведени локално ниво, каде што е можно, со сите производи се рачно собрани во нашите магацини - одржување на работни места во нашата локална заедница.BCorp заверена - ние мерка за подобрување на социјалниот и на животната средина.За еднократна употреба слободни, ние ви помогне конвертирате луѓе и организации во извршил reusers.ХИГИЕНСКИ И ЛЕСЕН ДА се грижат за : Plug затворање води отворот покриени кога не е во употреба, и има лесен собранието за чистење и нега.Рачен перење да се зачува плута бенд.Независно лабораторија тестирани за да се обезбеди производи се ослободени од BPA, основни поени, phthalates вклучувајќи DEHP, олово и кадмиум.Големина на : Medium 12oz 340ml | Боја : Филтер.

R

Избор на клиент