.

.

Uniden PRO505XL 40-Канал БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио - Црно RoadPro RP-18CC RG-58A/U Коаксијален Кабел w/Моделирани PL-259 Конектори (18 стапки) Црна

Uniden PRO505XL 40-Канал БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио - Црно RoadPro RP-18CC RG-58A/U Коаксијален Кабел w/Моделирани PL-259

DEN 580.80
Залиха

Uniden е Професионална Серија PRO505 XL е компактен и достапен целосна 40 канал БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио кој се БЛАГАЈНИЧКИ и Јавно обраќање функции со лесен-за-читање големи позадинско осветлување на LCD екранот.Овој компактен трајни радио е лесен за употреба и ќе се вклопат во речиси секое возило со својата компактна големина.Монитор вашата пренесува енергија и проверка на релативната сила на дојдовен преноси со вграден Сигнал/RF Моќ Индикатор, и да ги користите јавните адреса функција да се слуша надвор вашето возило со изборен надворешни PA јазик.На PRO505 XL е идеален за БЛАГАЈНИЧКИ корисници бараат прифатлива радио со БЛАГАЈНИЧКИ и Јавно обраќање функционалност, Инстант Канал 9 Итни Копчето, Канал Горе/Долу Копчиња, и S/RF Метар.ROADPRO 18 нога CB & Аматерски радио Антена Coax Кабел со PL-259 Конектори - Црна.50 Ohms.

R

Избор на клиент