.

.

Worldity 9 Парчиња Агол Мелница Резба Диск Додатоци, Вклучува Синџир Диск, Синџирот на Замена, Дрво Обликувањето Пршлен, Остар 22 Заб резби во Дрво Синџир Диск за Сечење и

Worldity 9 Парчиња Агол Мелница Резба Диск Додатоци, Вклучува Синџир Диск, Синџирот на Замена, Дрво Обликувањето

DEN 623.76
Залиха

Заврши Агол Мелница Диск & Прилог Сет : Пакетот вклучува 1 x 22-заби синџир диск, 1 x замена синџир , 1 x машини за брусење пршлен, 1 x брзо обликување диск и 5 x брусење тркала.Добро работат со 4in 100mm агол мелница диск.Здрав Материјал : Направен од хард волфрам карбид, отпорни на абење, пескарење на дискови се тешки и може да влијае тврдо со леснотија.Добра комбинација на дрво алатки за работи поврзани со сечење или обликување, како што се конвертирање на старо дрво трупците уникатен carvings.Брзо Сечење : синџирот видов тип тркала минува низ дрво како путер, може да се отстрани дрво во секунда.Употреба во добро осветлена локација, тоа е препорачувам да се носат ракавици и око за заштита пред да започне да работи. 22-заби синџир виде прстенот е погодна за сечење тврдо дрво, пластика и други дрвени материјали.Дрво Пескарење Стилист : дрво калапи диск е составен од стотици повеќето остри заби, кои можат да ви помогнат брзо да ги отстрани остатоците и потрајни од абразивни хартија.Особено погоден за нерамна површина на дрво проекти.Широко се Користи : Не само што може да се користи за резба бранови, скулптура, нумерички сечење, итн., но, исто така, за мелење челични материјали.Остри и издржливи агол мелница поставите можат да ви помогнат да работи брзо.Мора да ако сте дрво carver.Пакет : 9*агол мелница диск додатоци Спецификации : Материјал : тешко волфрам карбид Големина : како слика покажува ИСТАКНА : Нашата агол мелница диск додатоци се погодни за 4in,100mm.Ве молиме не се однесуваат на пакувањето информации.ВАЖНО : 1. Кога ќе примите објектот, ве молиме љубезно се отпакува да проверите дали тоа не беше оштетен во транзиција. 2. Нашиот сите предмети се дојде со 360 дена бесплатен по продажба на услуги, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас!.

R

Избор на клиент