.

.

Тим Holtz/Ranger/Stampers Анонимни Блескавата Пакет -Splat Кутија, Сјајот Duster, Вознемиреност Рок Бонбони Сјајот, Гроздобер Platinum Сјајот Прашина, Ranger Сјајни Акценти, Мулти Медиум

Тим Holtz/Ranger/Stampers Анонимни Блескавата Пакет -Splat Кутија, Сјајот Duster, Вознемиреност Рок Бонбони Сјајот,

DEN 201.60
Залиха

Сјајот како господар сам, Тим Holtz со овој сеопфатен пакет што сте го направиле за вас!Вклучена е splat кутија за да ја зачувате вашата работа област од луди сјајот прашина & сме вклучени чудесната сјајот duster алатка која ви помага да добиете вашиот сјај за само правото точки!Додадете трепет на искра на вашите проекти со Сјајот Duster од Тим Holtz & Stampers Анонимни.За да го користите едноставно пополнете шише со вашиот fav сува сјајот & пумпа единствена sprayer да 'прашина' сјајот на било течни лепила.Две прекрасен Тим Holtz блеска се вклучени – популарната Катастрофа Јасно Рок Бонбони Сјај (3 мл) & Катастрофа Гроздобер Platinum Сјајот Прашина (.50 грам).Ќе треба нешто да се одржи сјајот во место на вашиот проект, па ние сме вклучени .5 оз шише Ranger е Сјајни Акценти.Сјајни Акценти е јасна, три-димензионални сјај медиум.Употреба на акцентот, да заличи, dimensionalize и величаат различни области на било бележник страница на албумот, гума печат слика, хартија, занает или дома décor проект.Место Сјајни Акценти под embellishments да ги направи стап и на врвот за да се заштитат и glossify!.Ние сме исто така, се вклучени .5 оз шише Ranger е Мулти Медиум Мат.Ranger е Мулти-Медиум е уметник квалитет акрилик гел медиум кој може да се користи како супер силно лепило, акрилна боја extender или sealer.Се користи во многу лед-медиумски техники како на сликата трансфери или се спротивстави.Мулти Медиум е не-yellowing и суши јасно.Среќен Блескавата!.

R

Избор на клиент