.

.

AUBECO 30 Бои 3D Печатење Пенкало PCL Филамент Refills, 1.75 mm PCL Филамент, Секоја Боја 10 Метри, Вкупно 300 Метри Должина, со Висока Прецизност Дијаметар Филамент, Не-Токсични Не-За

AUBECO 30 Бои 3D Печатење Пенкало PCL Филамент Refills, 1.75 mm PCL Филамент, Секоја Боја 10 Метри, Вкупно 300

DEN 719.76
Залиха

✨100% Безбеден за Деца : 3 D PCL пенкало со вжарено е направена со висок стандард на квалитет, кое е добиено од biodegradable материјали.Во однос на 3 D пенкало со вжарено refills ABS/PLA 1.75 mm, PCL филамент е без мирис, не-иритирачки кога исполнет во 3 D пенкало.Тоа е 100% сигурна опција за децата занаети и возрасни уметност. ✨Богати Бои : Оваа 3 D филамент поставите доаѓа со 30 бои кои го прават вашиот ремек-дело светат во темница.Со овој рефил во собата за вашите 3 D пенкало за деца, ќе ги добиете сите бои што сакате!. ✨Технологија Надградби : PCL филамент за 3d пенкало со ниска temp ослободување технологија и висока прецизност PCL филамент 1.75 mm дијаметар.Никогаш не се грижите за млазницата затнување, промена на бојата, или жуборот.Ќе добие 3 D пенкало со вжарено дека работи без проблеми во секое време.Без мрсна остатоци или крши.Обликот е посветла боја и подобро во отпорност. ✨Идеален Подарок : Оваа група на 3 D пенкало, PCL филамент refills е убав подарок за децата да ги подобрат своите просторното размислување, се посветам на создавањето, имагинација и уметнички вештини и одличен начин за родители и деца среќни да го поминуваат времето заедно. ✨100% Задоволство : 24-час одговор услуги се нудат пријателски.Купи со 100% доверба.Ние стоиме зад квалитетот на сето она што ние го продаде.Ако имате било незадоволство со производот.Ние гарантираме за 30 дена вратени и пари назад.На точка на топење на PCL материјал е за 60°C, која не е отпорен на високи температури, и може да омекне и да се деформира на PCL материјал кога се изложени на топла вода.Но, тоа е релативно едноставна за да ги измените деталите, можете директно да го користите топла вода за да се помогне да ја модифицирате.Safe : Без мирис, нетоксичен, не-блокирање и невкусна.Одличен квалитет : 3 D печатење со вжарено е направена со висок стандард на квалитет, кое е добиено од degradable материјали.Технологија надградби : надградена PCL не е лесно да се скрши.Никогаш не се грижите за млазницата затнување, промена на бојата, или жуборот.Богат во боја : Достапен во различни бои да се направи вашата креација полна со виталност.Широк компатибилност : Компатибилен со повеќето познати 3 D пенкала.

R

Избор на клиент