.

.

E-Z Lok Надворешно Навој Insert, C12L14 Јаглероден Челик, ги Исполнува AISI 12L14, 3/8-24 Внатрешни Теми, 1/2-13 Надворешни Теми, 0.500 Должина, Направени во НАС (Пакување од 10)

E-Z Lok Надворешно Навој Insert, C12L14 Јаглероден Челик, ги Исполнува AISI 12L14, 3/8-24 Внатрешни Теми, 1/2-13

DEN 205.68
Залиха

Лесен за Користење Решение За Поправка на Оштетени Теми во Метал.Инсталирање Со Стандард Вежба БР Специјални Алатки Потребни.Само Заклучување; Preapplied Лепило Активира По Инсталацијата и е Fastener-Подготвени во 3-5 Минути.Идеален За Меки Метали Како Алуминиум, Леано Железо, или Магнезиум.Направен во Америка - Силна, Цврста Градба Дизајн.E-Z LOK навој инсерти за метал обезбеди лесен за користење решение за поправка или зајакнување на навој дупки во метал.Идеален за употреба во метали како алуминиум и леано железо, E-Z LOK навој инсерти се завртка машински надвор од цврст челик за поголема сила и супериорен се повлече отпор.Стандард надворешни теми дозвола за употреба на стандардни вежби и славини за инсталација.Откако дупка е подготвен, E-Z LOKs се навој во дупка како обичен fastener помош на шрафцигер, болт и џем орев, или изборни E-Z LOK вози алатка.E-Z LOKs се само заклучување и ќе не врати надвор или вибрира лабава.На preapplied лепило активира по инсталација и обврзници на речиси сите метали.Fastener-подготвени во минути, лепило заштитата против течности и гасови на притисоци од 6,000 psi.кога целосно да се излечи (72 часа).

R

Избор на клиент