.

.

Bonvoisin Лабораторија Benchtop Центрифуга 12x20ml Електрични Центрифуга Машина Ниска Брзина РПИ Центрифуга со 4000rpm-120min Тајмер 12x20ml

Bonvoisin Лабораторија Benchtop Центрифуга 12x20ml Електрични Центрифуга Машина Ниска Брзина РПИ Центрифуга со

DEN 4296.00
Залиха

ИДЕАЛЕН ИЗБОР : Со две ротирачки копчиња за контрола на време (0-120mins) и брзината (0-4000rpm), на центрифуга машина е лесно да се работи.Капацитет : 12x20ml; Релативна Центрифугалните Сили : 2325xg; Напон : 110 V.Забелешка:dial за брзина само што им овозможува за зголемувања од 500. ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ : лабораторија центрифуга има голем капацитет дека може да се одржи 20ml X12 цевки во исто време.Погоден за 10ml, 15ml круг дното пластични центрифуга цевки и 5ml, 7ml, 10ml vacutainers.ТРАНСПАРЕНТЕН КАПАК : Опремени со проѕирно стакло капак на врвот, која може да се намали бучавата и отпор на воздухот ефикасно.И лесно да се набљудуваат на работна состојба преку транспарентен капак.СТАБИЛНА РАБОТА : На постојан магнет DC мотор со голема брзина лежишта работи без проблеми, има ниски вибрации, ниско ниво на бучава(≤70 d B), и на ниска температура се зголеми, која ефикасно да се заштити примерок.ШИРОКА ПРИМЕНА : Оваа центрифуга е идеален за одделување на течности од цврсти честички или други течни мешаници на различни густини.Идеален за РПИ, Лабораторија на Универзитетот, Истражувања, итн.

R

Избор на клиент