.

.

Cytiva Reeve Ангел 5802-150 Квалитативна Филтер Хартија, Круг, Creped Површина, Prepleated, Брзо расте, Одделение 802, 15см Дијаметар (Пакување од 100)

Cytiva Reeve Ангел 5802-150 Квалитативна Филтер Хартија, Круг, Creped Површина, Prepleated, Брзо расте, Одделение

DEN 906.00
Залиха

Укината за брза филтрација на крупни честички и желатинозна преципитати.Пакет Димензии : 5.08 H x 19.304 L x 9.906 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.55 фунти.Земја на Потекло : сад.Оваа Reeve Ангел квалитативна филтер хартија, Одделение 802, е произведен првенствено за рутински, noncritical лабораторија филтрација апликации.Тоа содржи влажно-сила адитиви и не треба да се користи за Kjeldahl Азот заклучок.Овие Reeve Ангел трудови се обезбеди постојан квалитет и перформанси.За општа и органска хемија, фармацевтски производи, фармакологија, emulsions, нафтени тестирање, сапуни и детергенти, шеќер филтрација.Дијаметар : 15cm.Дебелина : 0.26 mm.Површина : Палачинка, Prepleated.Облик : Круг.Преципитати Задржана : Крупни/Желатинозна.Филтрација Брзина : Брзо.Номинална Задржување 98% Ефикасна Во : 20 до 25µm.Тежина : 73g/м2.

R

Избор на клиент