.

.

240 Поставува Кожа Заковки, Alritz Двојно Капа Занитвам Тубуларна 4 Бои 2 Големини Метал Studs со Одредување на Алатки за DIY Кожа Занает/Облека/Чевли/Торби/Ремени Поправка Д

240 Поставува Кожа Заковки, Alritz Двојно Капа Занитвам Тубуларна 4 Бои 2 Големини Метал Studs со Одредување на

DEN 228.00
Залиха

Двојно Капа Заковки - 4 најчесто користени бои (злато, сребро, бронза, gunmetal) кои ќе ги додадете ретро и исклучителна стил на вашата кожа занаети, вкупно 240 сетови. 2 Избрани Големини - Голема големина дека капа, пост и база се сите 8мм (5/16 инчен); Мали димензии кои капа, пост и база се сите 6mm (1/4 инчи).Ве молиме бидете сигурни дека вашата ткаенина не е подебел од занитвам големина.Практично Поставување на Алатки - вклучени удирање алатки и наковалната се обезбеди брза и лесна инсталација, дури и сте нов рака, ќе можете брзо ќе дознаам како да се користи од страна гледајќи нашиот водич видео.Широка Примена - Овие кожа заковки се корисни додатоци кои можат да се применат за DIY кожа занаети, поправка и декорирање wristbands, капи, фармерки, windbreakers, ремени, чевли, сандали, надолу јакни, кеси, и така натаму.Компактен Складирање Кутија - Сите навртки и алатки се уредно ставени во јасна складирање кутија, па лесно можете да најдете на големина и боја треба.Големина : 8мм х 8мм, 6mm x 6mm.Боја : сребро, злато, бронза, gunmetal.Материјал : nickle-слободен месинг.Поставување на алатки : дупка удар, занитвам ги поставува стандардите, наковалната.Исто така познат како Брз Заковки, тие се брзо и лесно да се постави.Брза заковки имаат два дела, на крајот со матични дека изгледа како мали печурки, и на крајот, само со капа и не се матични.Тие се, исто така, често се нарекува двојна капа заковки, бидејќи на ззп на двете страни.Оваа месинг занитвам комплет е погодна за репарација или декорирање облека, DIY кожа занаети, embellishments со одредување на нив на кошули, јакни, ранци, чевли, сандали, капи, ремени, фармерки, кожни торби и така натаму.Големина : 8мм х 8мм, 6mm x 6mm Color : сребро, злато, бронза, gunmetal Material : nickle-слободен brass Setting алатки : дупка удар, занитвам ги поставува стандардите, наковалната.

R

Избор на клиент