.

.

Verizon FiOS Квантна Портал AC1750

Verizon FiOS Квантна Портал AC1750

DEN 1319.76
Залиха

Повеќе јачина на сигналот за сигурен, континуирано поврзување на Fi OS мрежа.До 800 Mbps* брзини за побрзо сурфање, стриминг и игри.До 325 метри* од покриеност во и околу вашиот дом.Некои Спецификации : AC1750 Wifi се изгради во (до 325ft) / Dual-Core Процесор / Gigabit Жичана Lan Порти (4) / Интегриран Антени / Зрак Формирање / Dual Band 2.4 ghz и 5ghz / Moca 2.0 / USB 2.0 порти (2) / Ethernet Magnetics / Побрзо вчитувања и надолу.Зголемете ја вашата пропусен опсег, Dual-band технологија за побрзо споделување дозволувајќи им на вашето семејство да се изврши и со висок и низок опсег на активности како што се проверка на електронска пошта и во поток, идеален за повеќе уреди.Добијте дури и повеќе од Fi OS Интернет те сакам со Fi OS Квантна Портал.Види разликата нашиот најнов рутер може да се направи.На Fi OS Quantum TM Портал, нашите најпаметните рутер сепак, има Wi-Fi стигнат до што се протега подалеку од нашите постари рутери.Сега сите во вашето семејно може да го направи она што тие сакаат, без да се борат за качување. | Ја зголеми вашата брзина.На Fi OS Квантна Портал користи dual-band технологија за побрзо и споделување на најдобри врска со Fi OS мрежа.Dual-band технологија ви дава два посебни фреквенции, дозволувајќи им на вашето семејство да се изврши и со висок и низок опсег на активности како што се проверка на електронска пошта и стриминг филмови истовремено.Повеќе проток, значи и помалку застојот на одлуки за повеќе лесна Интернет искуство дури и при користење на повеќе уреди. ||.

R

Избор на клиент