.

.

Суво-Пакети 200 Грам Обновливи Reactivatable Памук Торба Силика Гел Desiccant - Совршени за Фиоки Сефови за Чување До 15 Кубни Фт, 1 Пакет, Бела

Суво-Пакети 200 Грам Обновливи Reactivatable Памук Торба Силика Гел Desiccant - Совршени за Фиоки Сефови за Чување

DEN 167.76
Залиха

ЗАШТИТА на вредните предмети од нарушувањата предизвикани од влага.НЕВЕРОЈАТНИ АДСОРПЦИЈА и adsorbs 40% од својата тежина во вода и пареа сепак останува целосно сува, дури и кога тоа е целосно заситени во својот максимален капацитет.ПРОДОЛЖУВАЊЕ на ПАКУВАНИ ХРАНА, ПРЕДМЕТИ, како житни, крекери, говедско jerky, и pepperoni.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ СО МНОГУ КОРИСТИ како заштеда на влажно телефон, спречување на влага од нивно расипување важни документи, оружје, муниција, муниција лименки, toolboxes, облека, чевли, салата кеси, и многу повеќе.ОБНОВЛИВИ И ЛЕСНО ДА НАПРАВИТЕ па можете да повторна употреба силика гел со вашите елементи како што е потребно во секое време со едноставно печење гел монистра во рерна.Нашите Силика Гел Пакетите се неверојатно корисни за adsorbing влага и продолжување на животот на вашите лични предмети.Силика Гел desiccant е не-токсични, не-запалив, и хемиски неактивна сушење агент кој adsorbs четириесет проценти од својата тежина во влага.Секој гел мушка содржи милиони површината порите што магично ги впие до водена пареа.На монистра adsorb влага од влага и да се создаде заштитна средина на сув воздух, кој ги издолжува животот на вашиот објект.Затоа, тоа може да се отстрани влагата од многу места и ситуации кои се движат од спречување на салата кеси од мирис фанки за оживување на вашиот телефон од некој ужасно капка во вода.Тие се исто така одличен за спречување на ' рѓа и кондензација па затоа користете ги со оружје и муниција или со електроника како и камери.Заштитете го вашиот официјални документи и богатство фотографии со силика гел пакет да се осигура дека тие ќе останат суви, и покрај како влажен на површина добива.Тие се одлични за спречување на објекти од нивно расипување и користење во затворени области.Пакетите вклучена е дебел памук пакет кој е дизајниран да биде во можност да се реактивира.Пакет содржи 200 грама на Силика Гел. 1 пакет е вклучена.Пакет има покриеност на 15 кубни метри.Индивидуални мушка големината на Силика Гел внатрешноста е 1-3 милиметри во пречник.Димензии на секој пакет се 7.50" x 4.58" x 0.76".

R

Избор на клиент