.

.

[5pcs/Pack] SIMAX3D 3D Печатач Екструдер Месинг MK8 Млазници 0.4 mm/ 1.75 mm 3D Печатач Компатибилен со Makerbot, Creality CR-10 Сите Метални Hotend, Ender 3/ Ender3 про, Prusa i3 (MK8)

[5pcs/Pack] SIMAX3D 3D Печатач Екструдер Месинг MK8 Млазници 0.4 mm/ 1.75 mm 3D Печатач Компатибилен со Makerbot,

DEN 263.76
Залиха

【Пакување Листа】5 Pcs 0.4 mm Месинг Млазницата. 【Известување】ве Молиме проверете на сликата и бидете сигурни дека MK8 млазницата е погодна за вашиот 3 D печатач однапред. 【Повисока Температура】SIMAX3 D HBrass Млазницата е во можност да stably се загрее брзо со повисока температура за поддршка на посебни филамент печатење како TPU, Дрво PLA, Карбонски Влакна. 【Трајни】има добар коефициент на топлинска спроводливост да ги споделите со вжарено тече непречено и во меѓувреме помалку cogging за CR10, Ender 3 серија, Prusa i3, итн. 【Гаранција】Ние го почитуваме секој клиент.Па секој stepper моторни помина КК пред пратката.Но, ако имаш проблем, ние се уште се обезбеди бесплатно вратите/размена во 90 дена, pls контактирајте со нас.Големина : MK8 | Број на Предмети : 5.

R

Избор на клиент