.

.

Вител Оптика Radian Јаглерод Tripod Колекции

Вител Оптика Radian Јаглерод Tripod Колекции

DEN 21576.00
Залиха

На Топката Главата може да се прилагоди за да ви овозможи да ја тавата во една сцена без прилагодување на топката главата е агол. Пресврт Брзо Ослободување Заклучување Knob контра-стрелките на часовникот за да го отстраните Брзо Ослободување Плоча.Се прилагоди на вашите саканата позиција и заклучување на топката главата.Ова ви овозможува да се позиција на вашата оптички во саканиот агол.Одлично за снимање/glassing на висок/низок агли, тоа се овозможува поголема надморска височина прилагодување и способност да се на ниво, но сепак тавата.Целосно карбонски влакна на нозете и алуминиумска конструкција направи за исклучително висока јачина-да-тежина сооднос, поддржувајќи 55 lb.Заменлив гума & зачинети нозе, 3-агол нога стожерот брави, и монтажни противтежа обезбеди стабилност.За екстремни агол, или целосна вертикална ориентација, ротирање на главата во една од двете cutaways.Да се качи на вашите влакна на tripod : .За да ја прилагодите влечете напнатост, отклучување на топката главата со ротирачки Топката Заклучување Knob контра-стрелките на часовникот.

R

Избор на клиент