.

.

Притисни Повлече Електромагнетниот Electromagnet, 24V DC Цилиндрични Електрични Electromagnet за Производство на Машини за Вендинг Машина за Индустриска Автоматизација

Притисни Повлече Електромагнетниот Electromagnet, 24V DC Цилиндрични Електрични Electromagnet за Производство на

DEN 1007.76
Залиха

Висока отпорност на абење изградба, лесна инсталација.Професионална изработка, едноставен и сигурен структурен дизајн.Ниска триење обезбедува висока ефикасност и продолжување на работниот век.Широко се користи во индустриска автоматизација, градежни машини, производство на машини, апарати за домаќинство машини, вендинг машина и други области.Стабилни перформанси, може да се задржи функционирање за долго време.Функција : 1. Висока отпорност на абење изградба, лесна инсталација.2. Ниска триење обезбедува висока ефикасност и продолжување на работниот век.3. Професионална изработка, едноставен и сигурен структурен дизајн.4. Стабилни перформанси, може да се задржи функционирање за долго време.5. Широко се користи во индустриска автоматизација, градежни машини, производство на машини, апарати за домаќинство машини, вендинг машина и други области.Спецификација : Предмет Тип : Push Pull Electromagnet Model : MQ8-Z45 BVoltage : 24 VDCPrimary Сила : 10мм = 39.2 NFinal Сила : 0mm = 78.4 NEnergization Сооднос : 50%Номинална Циклус : 50/60 Hz Item Тежина : Околу 425g.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Push Pull Electromagnet.

R

Избор на клиент