.

.

Fonday 5LBS Силика Гел Цвет Сушење Кристали парична Казна Кристали во Боја Укажува Еднократно (2.7 Килограми)

Fonday 5LBS Силика Гел Цвет Сушење Кристали парична Казна Кристали во Боја Укажува Еднократно (2.7 Килограми)

DEN 575.76
Залиха

[ Премиум Квалитет Кристали ] Направени од врвен квалитет суровини со понатаму прашина третман, нашиот цвет на сушење кристали се одлични за preseving цвеќиња, билки, boutonnieres, corsages, венци, семиња, итн. [ Влага Покажува ] Со 10% портокал укажува силика гел кој им овозможува на корисниците брзо да се утврди кога desiccant треба да се полнат, или да се замени. (Портокал монистра менува и темно зелена). [ Настава на подмладување] може да подмладување на силициум гелови како настава, на сушење на кристали може да се употребуваат повторно, кога темно зелена beeds назад кон портокал. (Rejuvenated од страна на Рерната : 0,5-1 часа во 200 F да 250 F; Rejuvenated од Микробранова : 7 до 10 Минути во Одмрзне на Чекање). [ Reclosable Пакет] Reclosable zip врвот торба(надворешно пакување) плус OPP вреќа(внатрешно пакување), многу добар за испорака и складирање. [ Лесен за Употреба ] Cocl2-бесплатно, овие производи се идеални за почетници да се направи цвет сушење РАЗ занает, многу лесен и удобен.Топло совет : ве Молиме носете ракавици и маска за дишење ако е потребно.Направени од врвен квалитет Силициум суровини, погоден за DIY на цвет сушење и многу лесен за употреба.Мали монистра дизајн со понатаму прашина третман за да се избегне физичко влијание врз ливчиња.Reclosable zip врвот торба(надворешно пакување) плус OPP вреќа(внатрешно пакување), многу добар за испорака и складирање.Повеќе убави, помалку губење на бојата, брз и лесен споредуваат со други процес на сушење, како што се Микробранови сушење, висат сушење и притиснете сушење итн.Влага Апсорпција : до 35%, како Гел Кристали сопствени weight.Net Тежина : 5 кг.Поефикасни во влага апсорпција.Помалку на забите.Избегнувајте физички влијанија врз ливчиња.Помалку исчезнува.Брз и Лесен.Лесно да се оштети ливчиња.Повеќе на забите.Повеќе исчезнува.Помалку ефикасна во влага апсорпција.Треба повеќе време да се исуши цвеќиња.Помалку ефикасна во влага апсорпција.Треба повеќе време да се исуши цвеќиња.Премногу промена на бојата и исчезнува.Ве молиме носат здив маска .Подготви цвеќиња, алатка(ножици, мала чаша, садовите за складирање) однапред;.Отстранување на лошите ливчиња и отсечени долго гранки по ваша побарувачка;.

R

Избор на клиент