.

.

Casil 1.2 12V Ах Замена на Батеријата Компатибилен со АДИ/Ademco 484 Систем за Безбедност, Technacell TC1212 Итни Светлина

Casil 1.2 12V Ах Замена на Батеријата Компатибилен со АДИ/Ademco 484 Систем за Безбедност, Technacell TC1212 Итни

DEN 2316.00
Залиха

1.2 12 V Ах Ф1 Замена на Батеријата со Casil CA1212. Димензии : 3.82 инчи x 1.69 инчи x 2.28 инчи.Терминал : Ф1. Листата е за Батеријата само.Без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.SLA / AGM истури доказ батерија е карактеристика на високо празнење стапка, широк оперативни температури, подолг сервисен живот и длабоко празнење се опорави.Батерија која може да се монтира во било која позиција, отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.Полно 1 година гаранција, про-отценети.Карактеристики & Детали Модел : Casil CA1212 1.2 12 V АХ Состојба : Нов Живот време животен Век : Долг животен век и длабоко празнење се опорави Вклучува : Нема жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени Гаранција : Полно 1 година гаранција, Про-номинална Производителот : Chee Yuen Industrial Co., Ltd Опис на Производот Battery Guy 12 volt 1.2 ах замена батерија за ГШ Portalac PE12 V1.2.Брзо национално ниво испорака на располагање.Тоа ги исполнува или го надминува ГШ Portalac PE12 V1.2 спецификација дефинирана од страна на Оригинална Опрема Производителот, но по многу пониска цена.Забелешка овој производ, исто така може да го замени : ГШ на Батеријата Portalac PE12 V1-2, ГШ на Батеријата Portalac PE12 V1 2, ГШ на Батеријата Portalac PE12 V1.2, ГШ Portalac PE12 V1-2 или ГШ Portalac PE12 V1 2..Спецификации : Номинален Напон : 12 V Номиналниот Капацитет : 1.2 Ах Терминал Напишете : Ф1 Тежина : 1.51 Фунти Димензии(Dxšxv) : 3.82 x 1.69 x 2.28 инчи Реупотребливост : Батерија.

R

Избор на клиент