.

.

Цвест Надоместок Владетел и 2 Магнетни Жица Водич за Машина за Шиење, 1/8 2 Straight Line Hems Шиење Владетел Пурпурна Акрилик Жица Водич Владетел за Шиење Мерач на Јоргани, Об

Цвест Надоместок Владетел и 2 Магнетни Жица Водич за Машина за Шиење, 1/8 2 Straight Line Hems Шиење Владетел Пурпурна

DEN 2282.40
Залиха

Основи за quilting : Ова жица водич има 5-инчен владетел, пораст на дупки и 45 степен го намали линија.На шиење владетел може да ви помогне да се измери цвест надоместок од 1/8" 2".Мултифункционален : цвест надоместок владетел има 16 поединечни дупки, тоа е мора да има за вашиот quilting резерви.Цвест надоместок владетел има 1/4" стожерот марк точка за обврзувачка и 45 степени линија за средување на половина-квадрат триаголници.Високо-квалитетни материјали : жица водич е направен од виолетови транспарентен акрил, така што лесно може да се види на дупки и ткаенина под.Шарени транспарентен quilting владетел може да го подобри точноста на шиење работа.Кога користите цвест владетел, ве молиме да се откине заштитна налепници на двете страни.Магнетни шиење водич : пакетот има 2 магнетни жица водич за машина за шиење.Магнетното жица водич има силен магнетизам и е добар помошник за шиење работа.Магнетни жица водич шини, не бараат алатки или завртки, и може да се инсталира и да се отстрани во секое време.Универзална шиење додатоци : На quilting владетели и жица водич владетел слободни магнетни жица водич се компатибилни со сите популарни quilting и машина за шиење брендови и моделите.

R

Избор на клиент