.

.

MOTOPOWER MP0514A 12V Дигитални Автомобил Батеријата Тестер Voltmeter и Полнење Систем Аналитичар со LCD Екранот и LED Индикација - Црна Гума Боја

MOTOPOWER MP0514A 12V Дигитални Автомобил Батеријата Тестер Voltmeter и Полнење Систем Аналитичар со LCD Екранот

DEN 380.40
Залиха

????【Лесно Ракување】- Поврзете и да си Одат.Тоа обезбедува брзо читање за да се утврди дали возилото батеријата треба да скокаат или замена, а исто така алтернатор излез статус.Различни Обоени Led диоди укажуваат на батеријата или алтернатор статус. ????【Безбедност Обезбедено】- Обратна-hookup и во Текот-напон заштита, што го прави безбеден и едноставен за употреба.Дигиталниот Voltmeter Тестирање Опсег : 4-20 V ВАШИНГТОН. 【Ако напонот е под 4volts, на екранот ќе се прикаже - "LO"; Над 20volts, на екранот ќе се прикаже - "ЗДРАВО"】. ????【Висока Точност】- Со Четири карактер запалени дигитален дисплеј, напонот тестирање на точноста ќе биде блиску до 0.01 volt. 【ЗАБЕЛЕШКА : за да се Потврди фалсификувани со само 3-карактер на екранот.Точноста е само 1/10 од нашата.】. ????【Гума Бојата на Телото за да се постигне оригиналниот квалитет】- Црна Гума Бојата на телото површината за да се постигне најдобар чувство.Како изумител и производител на тестер, ние сме заинтересирани за деталите да се обезбеди бренд за квалитет и добра custome купување искуство.【ЗАБЕЛЕШКА : фалсификувани не вклучуваат гума бојата на телото воопшто. 】. ????【ДВЕ-годишна Гаранција и животниот Век Услуга】- Директен извор од MOTOPOWER фабрика.Само РЕГИСТРИРАЈТЕ го вашиот производ на веб страната на производителот за да ја активирате вашата гаранција. 30 дена за враќање на пари и 24/7 пријателски услуги на клиентите.Автомобил Код Читач и Скенерот.Скенирање и избрише кодовите на грешка.Скенирање, се Поправи и Избрише кодовите.Повеќе брзина и моќни.Брз Тест здравјето на батеријата/алтернатор.Мора да се има алатка во вашиот алатка кутија.Тоа обезбедува брзо читање за да се утврди дали возилото батеријата треба да скокаат или замена, а исто така алтернатор излез статус.Различни Обоени Led диоди укажуваат на батеријата или алтернатор статус, додека LCD дигитален екран даде точни читање на напон simutaneously.За да се избегне лажни производи, бидете сигурни да купите вистински батеријата тестер од MOTOPOWER директни продавници на .Иако ние омраза фалсификувани, ние не можеме да го забрануваат тоа.Што можеме да направиме е да го извести нашите клиенти да бидат свесни за стапици.

R

Избор на клиент