.

.

OSTENT GSM/GPRS/Edge Quad-Band 850/900/1800/1900MHz 2G Модем со SIMCOM SIM800 Модул COM/RS232/Сериски Порт на Команди Масовно на SMS MMS TCP/IP НИ Приклучок Адаптер

OSTENT GSM/GPRS/Edge Quad-Band 850/900/1800/1900MHz 2G Модем со SIMCOM SIM800 Модул COM/RS232/Сериски Порт на Команди

DEN 1101.36
Залиха

Индустриски одделение 2 G модем.Модул : SIMCOM SIM800, Може да се користи за да испратите SMS и MMS пораки во рефус.Овој модем е контролирана од COM (сериски / RS232) порт преку НА команди.Може да се користи за да испратите SMS и MMS пораки во рефус.Компатибилен со : било софтвер поддржани ВО команди, вклучува SMS Студио, SMS Рициново, SMS избавител.Модем карактеристики : *Индустриски одделение 2 G модем*Модул : SIMCOM SIM800*Овој модем е контролирана од COM (сериски / RS232) порт преку НА команди.*Може да се користи за да испратите SMS и MMS пораки во рефус.*Компатибилен со : било софтвер поддржани ВО команди, вклучува SMS Студио, SMS Рициново, SMS избавител.Модем карактеристики : *Quad-band 850/900/1800/1900 MHz*GPRS мулти-слот класа 12/10*GPRS мобилна станица класа Б*Подлежи на GSM фаза 2/2+ : Class 4 (2 W @ 850/900 MHz), Класа 1 (1 W @ 1800/1900 MHz)*Bluetooth : во согласност со 3.0+EDR*GPRS класа 12 : max. 85.6 kbps (downlink/uplink)*PBCCH поддршка*шеми на Кодирање, CS 1, 2, 3, 4*PPP-магацинот*CSD до 14.4 kbps*USSD*Не транспарентно на чекање*од точка до Точка MO и MT*СМС пораки cell broadcast*Текстуални и PDU на чекање*0710 MUX протокол*Вградени TCP/UDP протокол*FTP/HTTP*MMS*E-MAIL*DTMF*Притискање откривање*Аудио снимање*TTS (изборен)*Вградени ВО (изборен) спецификации за гласот*Tricodec : половина го оценувате (HR), целосно го оценувате (FR), проширен полн го оценувате (EFR)*AMR : половина го оценувате (HR), целосно го оценувате (FR)*Hands-free операција (ехо сузбивање)Забелешки : *Пред полагање на овој модем, ве молиме проверете дали вашиот регион е покриен од страна на секој поддржана мрежа на овој модем.*Овој модем не вклучуваат софтвер ниту API пакет.Можете да го користите вашиот програма или софтвер да се контролира преку НА команди од страна на COM (сериски / RS232) порт.*Овој модем е професионална објект, ако не знаете како да ја користите оваа содржина, ве молиме распрашува пред да ја купите.Пакетот вклучува : 1 x modem1 x адаптер за напојување, 12 V 1 A1 x податоците линија (COM порт : DB9 да DB9, 120cm)1 x DB антена, 80mm1 x лизгање на слотот за SIM картичка.

R

Избор на клиент