.

.

18650 Smart Батерија Полнач Универзална Интелигентни 6 Слот Држачи за Брзо Полнење на Батерија Li-ion Литиум 3.7 V 18650 18500 18350 17670 16340 14650 14500 10440 Ni-Мз 1.2 V АА ААА со НАС Приклучок

18650 Smart Батерија Полнач Универзална Интелигентни 6 Слот Држачи за Брзо Полнење на Батерија Li-ion Литиум 3.7

DEN 1675.20
Залиха

краток спој заштита.2 V Ni-МЗ АА/AAA Батерии .7 V 18650/18500/18350/16340/14500/10440/14650 батерија и Ni-Мз 1.Не не го потопувајте Батеријата во вода. ❤ ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за : 1 x батерија полнач, 1 x НИ Адаптер, 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот.Текст : AC (110 ~ 240 V / 50 HZ ~ 60 HZ) DC (12 V ~ 30 V) .анти-обратна заштита.Затоплување Совети : .Погоден за Li-ion IMR 18650,18500,18350,17670,16340,14650,14500,10440 3. *НАПОМЕНА* : Овој полнач е забрането да ја полните не-акумулатори.Не not insert батерии со (+)и (-) вратени.Ве молиме да се провери и потврди напон дефинитивно пред полнењето.Тоа може да ви наплати истовремено полнење батерии на различни спецификации.❤ УНИВЕРЗАЛЕН ПОЛНАЧ : Компатибилен со Li-ion 3.Текст : AC (110 ~ 240 V / 50 HZ ~ 60 HZ) DC (12 V ~ 30 V) Излезниот напон : 4. 1 x TR012 батерија полнач.Поврзување на напојување.7 V Батерии и 1.Брзо полнење со напредни постојан струја контрола го спречува батеријата од преполнувањето, краток спој, прекуструјна и анти-обратна. 6 независно Слотови за поддршка на полнење 6 батерии sametime,ПРЕДВОДЕНА покажува статусот на полнење.преполнувањето заштита.Следете ги симбол насока на позитивните и негативните поларитетот да ја ставајте батеријата во полначот, индикаторот ЛЕР е црвено под нормални статус; кога се сменат , ЛЕР е зелена и може да не бидат соодветно казнети. ❤ ЖИВОТНАТА средина во Текот напон заштита; Краток спој превенција; Обратна поларитетот заштита.Текст : AC(110-220 V/50~60 HZ) DC(12 V-30 V); Излезен напон : 4.Како Да Се Користи?. ❤ ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : 6 полнење слотови може да ви наплати различни видови на батерии во исто време, со LED индикатор за светло. Излез тековната : 650m A +/- 50m A.

R

Избор на клиент