.

.

VIVOHOME 25CM Керамика Тркала Формирање на Машина 350W Електрични DIY Глина Алатка со Подножјето на Возилото и Монтажни Слив за Керамички Работа Уметнички Занает Бела

VIVOHOME 25CM Керамика Тркала Формирање на Машина 350W Електрични DIY Глина Алатка со Подножјето на Возилото и

DEN 5039.76
Залиха

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИ - телото на оваа керамика тркало машина е направен од челик што се обработува шарени спреј за третман, која е убава и отпорни на корозија и ' рѓа; На 9.8-инчен-large/(25cm) дијаметар плочата е направен од висок квалитет на алуминиум легура.УЛТРА-НИСКО ниво на БУЧАВА - Оваа надградена верзија на напредни четка моторот може да се постигне ротари брзина на 0-300 вртежи/мин; има долг животен век и бучава излез на само под 60 d B за подобра концентрација на вашата работа.ПРИЛАГОДЛИВИ БРЗИНИ - Опремени со независна нога педалата за да ја прилагодите брзината на ротација; Додека работат со твоите керамика користите подножјето на возилото за контрола на брзината на ротација без отстранување на вашите раце.БЕЗБЕДНОСТ ЗАШТИТА - CE-уверение за безбедност, еднофазен три-жица врска со основани истекување заштита уред за безбедна и сигурна работа.ОДЛИЧНА ЗА ДОМАШНИ ИЛИ КЛАСИ - компактен дизајн на оваа керамика воланот е особено погоден за изведување на наставата во училиште, керамика studios, DIY керамика продавници, за домашна употреба, и повеќе; Тоа го поддржува целосно фрлање и обликувањето на процесот што може да ги задоволи потребите на повеќето професионални керамички занаетчии и исто така аматерски керамички ентузијасти.Боја : Бела.Материјал : Челик, алуминиум.Напон : 110 V; Фреквенција : 60 HZ.Моќност : 350 W.Дијаметар на Плочата : 25 CM.Работната Бучава : Пракса вашите вештини, брус занает, да стане личност сакате да бидете!.

R

Избор на клиент