.

.

wisedry 2 x 500 Грам [2.2 lbs] Батерија Силика Гел Автомобил Одвлажнување, Микробранова печка Брзо Реактивира Desiccant Големи Пакети за Сефови Плакарот Подрумот Гаража Складира

wisedry 2 x 500 Грам [2.2 lbs] Батерија Силика Гел Автомобил Одвлажнување, Микробранова печка Брзо Реактивира Desiccant

DEN 551.76
Залиха

Без физички промени после влага апсорпција, дури и во сатурација.На монистра, секогаш ќе се задржи сува,вие не треба да се грижите за било какви хемиски протекоа проблем.Батерија,по се апсорбира во целост,ова desiccant торба може да се реактивира во микробранова печка со само 16 минути,исто така, може да се сушат на радијаторот,во сонцето,итн.Доаѓа со двојно безбедно пакување,внатре вакуум амбалажа,надворешниот запечатени со ziplock торба,за да се избегне оштетување и перформанси на косата пред да ја користите.Користи вклучувајќи Автомобили,Бродови,Мотоцикли,3 D принтер со вжарено, RVs,Складирање,Гаражи,подруми,Алатка Кутии,Справување со Кутии,Електроника,Кабинети,Плакари,Книги,Муниција Лименки,Сефови,итн.На 500g силика гел desiccant чантата може да го апсорбира вода најмалку 150g,пакетот се уште во добра користејќи ако помалку од 650g.Брзо се реактивира во микробранова за повторна употреба : предлагам 2 x 8mins во 700 W микробранова(прв 8mins,се тресат и се превртуваат за друг 8mins),2 x 6mins во 1000 W;за друг излез,се приспособат на суво време за тоа.На силика гел пакет исто така може да се реактивира во рерна,на радијатор или во сонцето.Тежат пред реактивира ќе биде подобро ако е можно;намалување на време на сушење од предложените ќе бидат безбедни ако не може да тежат.Не сува нов desiccant торба.Ве молиме, повторно да ги активирате работа како настава за да се избегнат ткаенина се стопи.По повтори microwaved,со пакетот може да добиете дупки,се фрлаат.Основачите на Wisedry имаат повеќе од 10 години искуство во desiccant индустрија.Секогаш слушање од пазарот и клиентите,да оптимизиран за нашите производи и услуги постојано.Wisedry има силна доверба и решителност да биде знаме на апарати за домаќинство влага отстранување решение на услуги.Се очекуваат да се слушне вашиот глас.Основачите на Wisedry имаат повеќе од 10 години искуство во desiccant индустрија.За подобро корисничко искуство,Wisedry создава секој производ според податоци за пазарот analyzation и нашите сопствени иновации на техника или дизајн.Секогаш слушање од пазарот и клиентите,да оптимизиран за нашите производи и услуги постојано.Wisedry има силна доверба и решителност да биде знаме на апарати за домаќинство влага отстранување решение на услуги.Се очекуваат да се слушне вашиот глас.

R

Избор на клиент