.

.

Heall Моќ Пенкала Aneng Vc1010 Електрични Тестер Пенкало Дигитални Ac,Dc Напон Детектор Не Контакт Моќ Кабел За Тестирање На Електрични Компактен Пенкало Жолта

Heall Моќ Пенкала Aneng Vc1010 Електрични Тестер Пенкало Дигитални Ac,Dc Напон Детектор Не Контакт Моќ Кабел За

DEN 263.76
Залиха

Точни : Дигитален детектор на напон има поголема рамнотежа чувствителност и можат да извршуваат повеќе точни откривање.Не-контактирајте со детекција : Електрични тестер на пенкало е брз и лесен метод за не-контакт детекција на присуство на AC/DC напон.Мулти-цел : Не-контакт електрични тестер е многу погодна за утврдување дали постои AC напон на приклучоци, прекинувачи, прекинувачи, осигурувачи, светлосни уреди, жици и кабли. ïSafe и сигурен : тестер на Напон е лесно да се одржи и ергономски пенкало напон пронаоѓач, кој е лесен за користење.Цел : Кабел тестер pen може да се идентификуваат диригент паузи од следење по должината на кабелот од сигналот од извор до точка каде индикатор повеќе не е осветлена.Description Electrical тестер pen може да се детектира автоматски живеат или неутрални жици.Идеален за breakpoint тестирање.Удобен коло тестер за electricians и сопствениците на куќи.Дигитален детектор на напон има поголема осетливост, може да се изврши поточно откривање и е лесен за користење.Features Electrical тестер пен-Боја : Жолта.-Материјал : ABS.-Големина : 20 x 6 x 6cm/7.87 х 2.36 x 2.36 инч.Спецификација : AC Напон : 12 V -1000 V.Дисплеј : ЛЦД Екран.Алармот Во Режим : Звук/Слаб/Аналогни.Не-Контактирајте Со Чувствителност : Прилагодлив.Облик На Сонда : Рамен.1 X Не-Контакт AC Напон Детектор(Батерија не е вклучена.).Индикатор За Слаба Батерија : Yes.Живеат Жица И Нула Линија : Звук /Слаб/LCD Аналогни Екранот.Авто Моќ-Исклучување : Автоматски исклучи кога не постои индукција или операција за 3 минути.1 X Прирачник За Корисникот.Светло : .Powered By : 2 парчиња x AAA Тесто(Не се Вклучени).Фрекфенција : 50 Hz/60 Hz.Пакетот вклучува : .Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.Пакет Including1 * Електрични тестер пенкало(Батерија не е вклучена.)1 * прирачник за Корисникот.

R

Избор на клиент