.

.

Mxmoonant 20mlX6 Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Центрифуга, 0-4000 ВРТЕЖИ во минута Електрични Benchtop Центрифуги, за Лабораторија Училиште Медицински Плазма Пракса 80-

Mxmoonant 20mlX6 Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Центрифуга, 0-4000 ВРТЕЖИ во минута Електрични Benchtop

DEN 4056.00
Залиха

Високиот носат-отпорни, јаглерод четка на моторот треба да биде заменет во времето по 5000 часа на употреба за да се избегне носење на комутаторот за префрлување. Кога роторот работи, не отвори центрифуга покрие, и не допирајте ја водење на роторот;4.Инструментот има предности на голем капацитет, мала температура се зголеми, ниско ниво на бучава, удобен операција, безбедност и сигурност.КАКО ДА СЕ ЗАДРЖИ? - Школка на е направен од анти-статички лим спреј, кој е издржлив и удобно. Со други зборови, вие не може да поставите ВРТЕЖИ во минута за да 750.Тоа е погоден за кавалитативна анализа. 【Совет】 dial за брзина само што им овозможува за зголемувања од 500. Тоа е строго забрането да работи без оптоварување без роторот;2. 【Совет】Ако примерокот е единствена, ве молиме додадете цевка на чиста вода за да се постигне симетрични операција.Дијаметарот на дупката е 22mm.Следните цевки може да се стави во 80-1 центрифуга : 10ml, 15ml круг дното пластични центрифуга цевка, или 5ml, 7ml, 10ml крв колекција цевка.Високиот носат-отпорни, јаглерод четка на моторот треба да биде заменет во времето по 5000 часа на употреба за да се избегне носење на комутаторот за префрлување. Не ставив ништо на центрифуга капак.Секојдневно maintenance1.КАКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ? - Ова десктоп центрифуга е широко се користат во клиничка медицина, плазма квалитативна анализа на живот наука, крв, имунологија, генетски инженеринг, хемиски, биолошки и други полиња, што е конвенционален инструмент за брза centrifuging од мал обем примероци во лабораториите.ГАРАНЦИЈА? - Овој производ е една година гаранција.Тоа се прави на висока јачина метал со предностите на компактна структура и esay операција.Безбедносни инструкции за електрична centrifuges1.Сите производи ќе се строго проверуваат квалитетот во фабриката пред пакување.Ако имате било какви прашања на сомнежи за нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Електрични центрифуги се широко се користат во експериментални учење и истражување во разни области како на пример, високото образование, земјоделска технологија, биохемија, животот науки, биолошки производи, лекови, и така натаму.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот. КАКО ДА СЕ КОРИСТИ? - Оваа рпи центрифуга има 20 MLX6 rotors. По секоја употреба, бидете сигурни да се чисти и да ги внатрешна празнина и роторот, и покривање на центрифуга капак.Цевките треба да биде вметната во машина симетрично, не е дозволено да се работи на машина asymmetrically.

R

Избор на клиент