.

.

Speedball Мона Лиза Состав Метален Лист, Сребро, 500 Листови

Speedball Мона Лиза Состав Метален Лист, Сребро, 500 Листови

DEN 3650.40
Залиха

Се СОЗДАДЕ ПРЕКРАСЕН ЕФЕКТИ – Можете да креирате дека посебен изглед, без трошок на предмети од скапоцени метали.СОСТАВОТ МЕТАЛ – состав метален лист листови се состои од 85% Бакар и 15% Цинк.ЛЕСЕН ЗА РАБОТА СО метални листови се едни одделени со ткиво хартија и секоја цел, исто така, вклучува совети и техники за корисникот.УПОТРЕБА НА МНОГУ ПОВРШИНИ – Користете го овој сребрен лист за проекти на пластика, дрво, стакло, хартија, метал, керамика и Гипс на Париз. 500 ЛИСТОВИ МЕТАЛЕН ЛИСТ – (1) најголемиот дел пакување од 500 микро-тенок, сребрен лист листови кои мерка 5-1/2 x 5-1/2 инчи.Содржи 500 состав сребрен лист листови големина 5-1/2-инчен со 5-1/2 инчи.Lustrous состав сребрен лист наликува фунта сребро.Метален лист е микро-тенка фолија од метал одделени со страници на ткиво хартија.Низ историјата на декоративна уметност, метален лист одигра многу истакната улога.Благородни метали продолжи да се пример за тоа квалитет и добар вкус.Со евтини состав на лист, можете да си го дозволи тоа посебен изглед на насловна оркестарот и лични додатоци, без трошок на предмети од скапоцени метали.

R

Избор на клиент