.

.

Greenlee 0151-09CD Страна Сечење Клешти Со Crimper, Висока Потпора, Натопена Зафат, 9, Зелена и Црна

Greenlee 0151-09CD Страна Сечење Клешти Со Crimper, Висока Потпора, Натопена Зафат, 9, Зелена и Црна

DEN 1000.08
Залиха

Пакет Димензии : 28.194 L x 2.54 H x9.906 W(сантиметри).Сад Работна Сила.Седум американски Базирани Производствени Капацитети.Двојно обложени Винил рачки за удобност и се лизга отпор.Опис на производот КЛЕШТИ,од СТРАНА на НАМАЛУВАЊЕ 9" НАТОПИ CRIMP Од Производителот Greenlee е висока потпора клешти се натопи зафат клешти со crimper.На клешти функција дијамант-serrated вилици за оптимални своите перформанси кои ефикасно намалување појачани жица, ACSR, завртки, навртки и ноктите.Тие се фалсификувани од хром vanadium челик за поголема издржливост и сила.На соголување дупка овозможува лесен и удобен жица соголување за #12 AWG Жица.Двојно обложени винил рачки се обезбеди удобност и да се лизга отпор.На рачки, исто така, овозможи лесно складирање на алатки во пошта и алатка кеси.Овие клешти се голем плус на секое средство за полнење.

R

Избор на клиент