.

.

Weiler 59704 Тигар Циркони Алумина Смола Влакна Пескарење & Мелење Пршлен, 5 Дијаметар, 60 Ронки, 7/8 Арбор Дупка (Пакување од 25)

Weiler 59704 Тигар Циркони Алумина Смола Влакна Пескарење & Мелење Пршлен, 5 Дијаметар, 60 Ронки, 7/8 Арбор Дупка

DEN 583.44
Залиха

Напредни жито формули се дизајнирани за да се зголеми намали стапката на метали.Супериорен дизајн минимизира товарење, застаклување, и жито соголување.Тешки вулканизирана влакна поддршка држи за најтешките работни места.Брзи промени центар опција намалува надолу време и го елиминира пречки од адаптер прстени.Спирала моделирани поддршка подлога дизајн работи кул со зголемување на струење и одговара на сите десен агол брусилки (поддршка подлога се продава одделно).Соочена со предизвикот да се работи на сè, од садови под притисок да ролери coasters, професионалци треба решение тие може да смета на.Тоа е причината зошто ние го прошири нашите линија до реализација на опции потребни за да се оптимизира мелење време на широк спектар на апликации.Со премиум жито се меша дека агресивно отстрани метал и супериорен дизајн кој заклучува жито во, Wailer Тигар и Wolverine RFDs се дизајнирани да ја испорача сериозни мелење решенија.ТИГАР ZIRC СМОЛА ВЛАКНА ДИСКОВИ се направени со Циркони Алумина која е керамички исполнет за побрзо, повеќе мелење.Уникатна комбинација на само-sharping Циркони Алумина и Керамички Алумина зрна овозможи брзо, постојано се намали стапката.Супериорен дизајн се протега диск живот со минимизирање на жито пролевање и промовира кул мелење на челик и нерѓосувачки.Кликнете на Wailer линкот на врвот на оваа страница за да го видиш сите Wailer производи во нашата Продавница Бренд.

R

Избор на клиент