.

.

ЗОШТО-YUE Преносни Лабораторија Метар, 3 во 1 PH ORP Temp Метар Вода Детектор на Мулти-Параметар Дигиталната Три-Метар Квалитетот на Водата Следи Тестер

ЗОШТО-YUE Преносни Лабораторија Метар, 3 во 1 PH ORP Temp Метар Вода Детектор на Мулти-Параметар Дигиталната Три-Метар

DEN 386.40
Залиха

Ние стоиме зад нашите производи и секогаш ќе се фокусира на вашето задоволство.Ако не се 100% љубовта на нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Широко се користи за мерење на p H / Температура / ORP (Оксидација и Редукција Потенцијал) на водата.Лесно калибрација на p H/ORP со само еден мини-шрафцигер и ATC функција(автоматска температурна компензација).Водоотпорен IP65 и заменливи сензор сонда - На electrode сонда може да се замени со заменливи дизајн за удобен и брз замена.Тест температура во ℃ / ℉(switchable единици), лесно ракување дигитален квалитет на вода тестер.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Карактеристики : Материјал : ABS Plastic Range : тел : 0.00 ~ 14.00 p HORP : 0 ~ ±1999m VTemperature : -50℃ ~ 70℃ (-58℉ ~ 158℉)Резолуција : тел : 0.01 p H ORP : 1m VTemperature : 0.1℃(0.2℉)на Точноста : тел : ±0.1 p HORP : ±5m VTemperature : ±1.0℃(±2℉) Температурна Компензација : 0℃ ~ 50℃ (32℉ ~ 122℉)Работна Температура : 0℃ ~ 50℃ (32℉ ~ 122℉) Напојување : 4 * 1.5 V LR44 Копчето Мобилен Батерија (НЕ се Вклучени)Точка Големина : Прибл. 188 * 37 * 37mm / 7.4 * 1.5 * 1.5 во Објектот Тежина : Околу. 75g / 2.7 oz Package Големина : Прибл. 25 * 10.5 * 5cm / 9.8 * 4.1 * 2.0 in Package Тежина : Околу. 152g / 5.4 oz Package Листа : 1 * 3 во 1 Квалитетот на Водата Тестер 1 * Корисникот Manual1 * Мал Шрафцигер.

R

Избор на клиент