.

.

QUACOWW 12 Парчиња Chamois Керамика Алатки, Пре-Сече Велур Chamois, Chamois Текстил, Керамика Средување на кал Алатки, Природни Мали Chamois Керамички Занает Материјали за Тенџере Rim М

QUACOWW 12 Парчиња Chamois Керамика Алатки, Пре-Сече Велур Chamois, Chamois Текстил, Керамика Средување на кал

DEN 191.76
Залиха

Пакетот вклучува : ќе добиете 12 парчиња x 5.9 5.9 инчи пре-сече chamois, Можете да ги користите за да сува во влажна керамика, доволно количество може да ги задоволи вашите потреби за секојдневна употреба и за замена.Материјал : Керамички занает алатка е направен од chamois,тоа е абсорбента, лесно да се чисти, нема lint, не исчезнува, перат, тоа е мазна површина ќе ви даде топол допир, може да се користи за долго време.DIY gadget : Вие не може да се примени за да се керамика занаетите одлуки, мала мека кожа chamois одлична за компресирање и мазнење на горните рабови на фрлени опрема, chamois исто така, може да се користи за мазна кожа-тешко парчиња.Лесен за користење : Прво на сите, ќе треба да се мијат велур крпа со сапуница вода се додека не постои боја, а потоа можете да го користите нормално; можете да ја исечете го тоа што ви се допаѓа, погоден за различни handcrafts, како што се мазнење на горните рабови на фрлени опрема итн.Широка примена : : керамика средување на кал алатки, не само што одговара за керамички работи, погоден за различни handcrafts, да се изедначи тенџере на rim, кожа, ги автомобил, брод, чаши, шишиња со вода, прозорци, компјутерски екрани и повеќе.Лесен за користење : Прво на сите, ќе треба да се мијат велур крпа со сапуница вода се додека не постои боја, а потоа можете да го користите нормално; можете да ја исечете го тоа што ви се допаѓа, погоден за различни handcrafts, како што се мазнење на горните рабови на фрлени опрема итн Широка примена : : керамика средување на кал алатки, не само што одговара за керамички работи, погоден за различни handcrafts, да се изедначи тенџере на rim, кожа, ги автомобил, брод, чаши, шишиња со вода, прозорци, компјутерски екрани и повеќе Карактеристики : Материјал : Chamois Боја : Природна Големина : прибл. 5.9 x 5.9 инчи Пакетот вклучува : 12 x Пре-сече chamois.

R

Избор на клиент