.

.

Оригиналниот Kessa Амам Чистењето Ракавица

Оригиналниот Kessa Амам Чистењето Ракавица

DEN 215.76
Залиха

МИЕЊЕ СО МАРОКАНСКИ ЦРНА САПУН.РАЗЛИСТВАМ СО KESSA РАКАВИЦА.СЕ ПРИМЕНУВААТ GHASSOUL ГЛИНА.ПРИДАВАМ ВЛОГОВИ СО ОРГАНСКИ ARGAN МАСЛО.Zakias тајна за убава кожа -Чистење, чистење, чистење.Без оглед на тоа колку често ќе се очисти, придавам влогови и лекување на вашата кожа тоа никогаш нема да се постигне таа убава и здрава богата сјај без соодветна мртвата кожа отстранување.Kessa помага да ги отстраните старите клетки на кожата и други остатоци и честички од кожата.Ова ќе ги изложи на здрави клетки и да се ослободи телото од старите.Еден Мароканец Kessa работи чуда!Заборавете на сите оние кои се штетни и помалку ефикасни хемиски обвива, пасти и лажни muds.Откријте жив здрав сјај на кожата на природен начин.На ракавица е единствен природен rayon палачинка ткаенина брзо и нежно ги отстранува површинскиот слој на мртвата кожа, нечистотиите и вишокот на масло па се неопходни за здрави живи кожата.Неуморните масажа ќе ја напушти вашата кожа rejuvenated и освежен.Суштински дел од нашата Мароко нега на кожата рутина тоа суштинско значење за чистење најмалку два пати месечно.Овие ракавици се евтини и ќе трае многу, многу сесии.Придобивки : .Длабоко ја Чисти - Голема кожата мора да се започне со добра хигиена.За перење со Марокански Црна Сапун е препорачливо пред ексфолиране како ова помага да се подготви на кожата, отстранување.Ексфолиране ги отстранува сите несакани нечистотија, валкано и мртвите клетки на кожата.Само тен и Тетоважа одржување - тоа е мора да се со подготовка на кожата за совршено мазна, примената на вашите омилени авто-тен производ.Размислете ексфолиране како суштински дел од себе-тен рутина.Тетоважи бараат премногу внимание и ексфолиране ги држи мазни и чисти.Сува трнлив кожата и ingrown коса - редовни ексфолиране со Kessa помага да се прекине и полски вашата кожа со отстранување на сите оние несакани удари и нерегуларности.Кожата Навлажнувачки - Ексфолиране е важно да ги отстраните мртвите кожата и откриваат здрава помлада кожа.Ова исто така овозможува подобра апсорпција за вашиот омилен крем - сакаме Argan Масло како совршен природен и органски крем.

R

Избор на клиент